Sarıeroğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na tepki: Kimsenin haddi değil

Sarıeroğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na tepki:  Kimsenin haddi değil

AK Parti Yüreğir 7. Olağan İlçe Kongresi yapıldı. Kısa süre önce atanan Necip Fazıl Cengil, AK Parti Yüreğir ilçe 7. Olağan Kongresinde Başkanlığa seçildi.


Yüreğir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu’nun yanı sıra, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Ahmet Zenbilci ve Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, ilçe başkanları ve yönetim kadrosu katıldı.

Kongrede konuşan Sarıeroğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sözde cumhurbaşkanı” sözlerine tepki gösterdi.

“VATANDAŞLARI ANLAMIYORLAR”

Sarıeroğlu, “Dün gördünüz televizyonlarda, Sayın Cumhurbaşkanımıza 'sözde cumhurbaşkanı' diyen zavallı, gerçekten Türkiye'de CHP'li seçmenlere de onlara da haksızlık olduğunu düşünüyorum böyle bir genel başkanın, kimsenin haddi değil. Sayın Cumhurbaşkanımız, hem özde hem de gönülde milletimizin Cumhurbaşkanıdır, o net. Halkımızın, sandıkta helal, meşru ve demokratik şekilde oylarıyla seçilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına 'sözde' demek gerçekten millet iradesine saygısızlıktır, millet iradesini yok saymaktır ve hala bu milleti anlamamaktır. Sayın Cumhurbaşkanımıza 'sözde' diyenler sokakla kesinlikle bağı olmayan bir zihniyetin temsilcisidir. Sokağa çıkılsa, vatandaşları anlasalar, milletimizi tanısalar, milletimizin hassasiyetlerini, ortaya koymuş olduğu görüşleri bilseler milletimizin gönüllerine taht kuran Sayın Cumhurbaşkanımızın adını bu şekilde ağızlarına almazlar. Türkiye tarihi ayrı, dünya siyasi tarihine şu anda Sayın Cumhurbaşkanımız başarıları geçmiş durumda. 19 yıldır girdiği her seçimi zaferle, yüzünün akıyla, vatandaşlarımızın teveccühüyle kazanmış bir cumhurbaşkanıdır, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Diğer taraftan şu anda Türkiye Cumhuriyeti siyaset tarihinde halkımızın oylarıyla seçilip ilk ve tek cumhurbaşkanıdır” dedi.

“HEPSİ TEKER TEKER DÖKÜLÜYOR”

Sarıeroğlu, “Tacizlerin, tecavüzlerin, istismarların konuşulduğu siyasi partilerin bu çirkinlikleri örtmek için yine kadınlar üzerinden kötü bir dil kullanarak farklı şeyler söyleyerek gündemi değiştirme çabalarını kınadığımı da ifade etmek istiyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar, partilerinin içerisinde yaşanan çirkinliklerin üzerini örtemezler, hepsi teker teker dökülüyor. Şimdi öylesine zavallı bir siyaset anlayışı ki Türkiye'nin bunu hak etmediğini özellikle ifade etmek istiyorum. Biz daha ne yapabiliriz, vatandaşlarımızı daha nasıl hizmetle buluşturabiliriz, Türkiye'yi daha nasıl ileriye götürebiliriz diye dertlenen bir Cumhurbaşkanının yanında siyaset yapıyoruz. Diğer tarafta görüyoruz ki iş yapmayı bilmeyen, hep söyler ya Cumhurbaşkanımız 'çöp, çamur, çukur' gerçekten çöp, çamur, çukuru Adanalılar da şu anda görüyor. İş yapmayı bilmeyen, taş üstüne taş koyamayan, çeşme açmayı hizmet sanan, bizim yaptığımız raylı sistemlerin açılışını yapmaktan başka, heykel yapmaktan başka hiçbir iş yapmayan bir anlayış, Sayın Cumhurbaşkanımızın adını ağzına alamaz, net” diye konuştu.

“YÜREĞİR EN BAŞARILI İLÇE OLACAK”

Kongrede tek aday ve liste ile giden Cengil de “Bizi bu onurlu göreve layık gören parti büyüklerime teşekkürlerimi arz ediyorum. Allah nasip ederse delegelerimizin teveccühüyle hizmet sorumluluğunu yüklenmiş olacağız. Bugüne kadar bu davaya emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ebediyete göçmüş olanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Bizim siyasi anlayışımıza göre makamlar insana ayrıcalık sağlamaz, insana sorumluluk yükler, onu hizmetkâr yapar. Bütün arkadaşlarım bilsin ki bundan sonra en büyük sıfatımız ‘Hizmetkârdır’. İnşallah 2023’te, liderimize en büyük hediyemiz Yüreğir’i, Türkiye’nin en başarılı ilçesi yapmak olacak. Bu inanç ve heyecanla yola çıkıyoruz. Rabbim mahcup etmesin” ifadelerini kullandı.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER