Muş'ta Evlat Nöbeti Annelerin Yürek Yakan Çığlığı

Evlat nöbeti: Bayram öncesi annelerin yürek yakan çığlığı

Muş'ta, terör örgütü PKK tarafından dağa götürülen çocuklarına kavuşma ümidiyle her hafta çarşamba günü DEM Parti İl Başkanlığı binası önünde toplanarak eylem yapan aileler, bu Kurban Bayramı öncesinde de evlatlarından ayrı olmanın üzüntüsünü yaşıyor.

Evlat nöbeti: Bayram öncesi annelerin yürek yakan çığlığı

Eylem sırasında "Evlat nöbetindeyiz", "Anneler direniyor" ve "Artık yeter, yakamızdan düşün" yazılı pankartlar açan anne ve babalar, çocuklarına teslim olmaları için çağrıda bulundu

Ayten Koçhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, 8 yıldır haber alamadığı oğluna kavuşacağı günün hayalini kurduğunu belirtti. Koçhan, çocuğunu terör örgütü PKK'dan ve DEM Parti'den istediğini ifade ederek, "Ersin, oğlum beni duyuyorsan dön, devlete teslim ol. Yavrum, 8 yıldır bayramlarımız sen olmadığın için kara geçti. Bir yanımız boş kaldı. Gel devletimize sığın. Yine bayram geldi, ben ve baban üzüntü içindeyiz. Sensiz geçen bayramı ben ne yapayım oğlum. Evlat hasretine artık dayanamıyorum," dedi.

Şahinaz Özcan da 7 yıldır haber alamadığı oğlunu çok özlediğini dile getirerek, "Yıllardır bayramlar oğlumdan ayrı geçiyor. Çocuğumu istiyorum. Bu Kürt davası değil. Biz de Kürt'üz. Onların da çocukları var. Bir gün gelmesin, onlar nasıl dayanırlar. Atilla, oğlum sesimi duyuyorsan gel, devlete teslim ol," şeklinde konuştu.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!


 

DİĞER HABERLER