Bakanlık uyardı: Halkın sağlığını hiçe sayanları bildirin

Bakanlık uyardı: Halkın sağlığını hiçe sayanları bildirin

Tarım ve Orman Bakanlığı, gıda güvenirliğinin sağlanması, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla resmi kontrol faaliyetlerinin titizlikle yürütüldüğünü açıkladı.

Halkın sağlığını tehlikeye atacak şekilde taklit veya tağşişin yapıldığı kesinleşen ürünlerin firma adı, ürün adı markası, seri numrasıni içeren bilgileri komuoyuyla paylaşacağını belirten Bakanlık yetkilileri, tüketici sağlığının ve menfaatinin korunması, haksız rekabetin önlenmesi, firmalar üzerinde bir denetim mekanizması oluşturmak ve firmaların güvenilir gıda üretimine teşvik edilmesi amacıyla resmi kontrollerin yapılacağını belirtti. 
İHBARLARINIZ BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
Bakanlık, tüketicilerin söz konusu uygunsuzluklarda CİMER ve Alo 174 Gıda Hattına şikâyet ve ihbarlarını ulaştırmaları gerektiğini, bu şikâyet ve ihbarların gerçekleştirilen denetimlerde büyük payı olduğunu, tüketicilerin bu başvurularını sürdürmeleri, halkın sağlığının korunması yönündeki çalışmalarda büyük önem taşıdığı bildirildi. Konuyla ilgili olarak Bakanlık gıda konusunda komu otoritesi olduğunu ve yasalarla verilmiş tüm yetkileri tereddütsüz kullanarak gıda güvenliğinin sağlanması ve tüketicinin korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüreceğini açıkladı. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER