Yaz Öncesinde Bu Tuzaklara Dikkat!

Yaz öncesinde bu tuzaklara dikkat!

Yaz aylarında ince ve sağlıklı bir görünüm elde etmek isterken tatlı krizleriyle başa çıkmak zor olabilir. Ancak, uzmanlara göre, bazı basit adımlarla bu krizlerin üstesinden gelebilirsiniz. İşte tatlı isteğini kontrol altına almanın 8 püf noktası:

Yaz öncesinde bu tuzaklara dikkat!

Meyve ile tatlandırılmış yoğurt/süt tercih edin: Tatlı krizi geldiğinde, mevsim meyveleriyle tatlandırılmış bir kase yoğurt veya süt tüketmek, tatlı isteğinizi giderirken kan şekerinizi dengede tutar.

Ara öğün yapmayı ihmal etmeyin: Uzun süreli açlık kan şekerinin düşmesine neden olabilir ve bu da tatlı isteği olarak algılanabilir. Ara öğünler ekleyerek kan şekerinizi dengede tutabilir ve tatlı krizlerini önleyebilirsiniz.

Yeterince su için: Susama hissi bazen açlık veya tatlı isteğiyle karıştırılabilir. Yeterli su tüketimi, gereksiz kalori alımını önler ve vücudu susuzluktan korur.

Basit karbonhidratlardan uzak durun: Beyaz un ve şeker gibi basit karbonhidratlar yerine kompleks karbonhidratları tercih ederek kan şekerinin dengeli bir şekilde yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Yeterli ve kaliteli uyku: Az uyumak, şekerli içecek tüketimiyle ilişkilendirilmiştir. Yeterli ve kaliteli uyku alarak günlük enerjinizi artırabilir ve tatlı isteğini kontrol altında tutabilirsiniz.

Posalı besinler tüketin: Posa, midenin boşalmasını geciktirerek tokluk hissini artırır ve kan şekerinin dengede kalmasına yardımcı olur.

Bitki çaylarını tercih edin: Çay ve kahve tatlı atıştırmalıkları hatırlatabilir. Bunun yerine günde bir fincan bitki çayı içerek tatlı isteğinizi bastırabilirsiniz.

Düzenli sağlık kontrolü: Tatlı isteği, bazen henüz tanı konulmamış diyabet gibi sağlık sorunlarının bir belirtisi olabilir. Bu nedenle düzenli sağlık kontrolü yaptırmak önemlidir.


Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

Feci kaza: 1 ölü 2 yaralı
Feci kaza: 1 ölü 2 yaralı
13 Haziran 2024 Perşembe
Bungalov evlerde feci yangın
Bungalov evlerde feci yangın
11 Haziran 2024 Salı
Kan vermenin faydaları
Kan vermenin faydaları
10 Haziran 2024 Pazartesi
Feci kaza: Otomobil devrildi
Feci kaza: Otomobil devrildi
8 Haziran 2024 Cumartesi
Sınav stresine dikkat!
Sınav stresine dikkat!
7 Haziran 2024 Cuma
Benzin ve motorinde  indirim yolda
Benzin ve motorinde indirim yolda
6 Haziran 2024 Perşembe
Vicdansız öğretmen tutuklandı
Vicdansız öğretmen tutuklandı
5 Haziran 2024 Çarşamba