İnci Gül Nails and Beauty Lounge

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger: 19 Mayıs yeniden dirilişin ilk adımıdır

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, "19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen aziz Milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır" dedi. 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 101'inci yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, 19 Mayıs coşkusunun tüm kentte yaşanması için esnaf ve sanatkarlar ile Adanalıları ev, iş yerleri ve araçlarına bayrak asmaya davet etti.
19 Mayıs'ın, işgal kuvvetlerini topraklarımızdan söküp atmak için milli iradenin, birlik ve beraberlik ruhunun, güçlü bir inancın uyanış günü olduğuna dikkati çeken Birlik Başkan Niyazi Göger, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı bağımsızlık mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşu, özgür ve müreffeh yarınlara yürüyüşünün ilk adımıdır. İstiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz ve Cumhuriyetin ilanıyla nihayete eren milli mücadele başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine de örnek olmuştur" diye konuştu.  
"GENÇLER, ÜLKEMİZİN HAYALLERİNİZE İHTİYACI VAR" 
Mesajında, ülkemizin aydınlık geleceğinin teminatı gençlere de seslenen Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, "Sevgili gençler, bu aziz vatanın ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza inancımız tamdır. Her şeyin hızla değiştiği bir çağda yaşıyoruz. Bu hızlı değişim içinde bilimde, sanayide, teknolojide ve sanatta sizin enerji ve heyecanınıza, sizin arzu ve hayallerinize bu ülkenin ihtiyacı var. Türkiye'nin müreffeh yarınları için umudumuz, en büyük gücümüz sizlersiniz. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışmalı, ülkenize ve milletinize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için şehit olan kahramanlarımızı rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, tüm gençlerimiz ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum" ifadelerini kullandı.