İnci Gül Nails and Beauty Lounge

Yüreğir'de 74 gün sonra ilk cuma namazı

Yüreğir'de Kovid-19 salgını nedeniyle ibadete bir süre ara verilen camilerde normalleşme süreci çerçevesinde ilk Cuma namazı kılındı. Namaz öncesinde cami ve alanlarda yoğun bir dezenfekte çalışması yapan Yüreğir Belediyesi ekipleri cemaate maske ve tek kullanımlık seccade dağıttı.

Küresel salgın nedeniyle 74 gündür ibadete kapalı olan ve normalleşme programı kapsamında 29 Mayıs Cuma günü sosyal mesafe kuralına uygun olarak yeniden ibadete açılan cami ve alanlarda yoğun bir dezenfekte çalışması yapan Yüreğir Belediyesi Cuma namazı için camilere akın eden vatandaşlara maske ve tek kullanımlık seccade dağıttı. 
Cuma namazını Akıncılar Kapalı Semt Pazarı alanında mahalle sakinleri ile birlikte kılan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, "Uzun zamandır hasret ve özlemle açılmasını beklediğimiz camilerimizde ilk cuma namazımızı bugün eda ettik. Bu kapsamda  belirlenen alanlarda namaz  kılmaya gelen vatandaşlarımıza 15 bin tek kullanımlık seccade ve maske dağıttık. Cami ve alanlara girmeden önce ekiplerimiz cemaatimize ateş ölçümü yaptı. Allah bir daha camilerimizden bizleri ayırmasın. Bu süreçten sonra da tedbiri elden bırakmayacağız. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka uyacağız. Maskesiz adım atmayacağız." şeklinde konuştu. 
Uygulamadan memnun olan vatandaşlar Başkan Kocaispir ve ekibine teşekkür etti.