Adanalılar 2020’de BiP ile haberleşti

HABER MERKEZİ- Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP, pandemi sebebiyle büyük bir kısmını evlerde geçirdiğimiz 2020 yılında en çok tercih edilen haberleşme uygulamalarından oldu. Turkcell mühendisleri tarafından geliştirilerek dünyaya açılan BiP’te 310 binden fazla aktif kullanıcı ve 60 milyon dakikaya yaklaşan konuşma süresi ile Adana, BiP’i en çok kullanan şehirlerarasında yer aldı.


2020’DE YENİLİKLER BİP İLE YAŞANDI

Turkcell mühendisleri tarafından geliştirilen BiP, 2020 yılında birçok yeniliğe imza attı. Uzaktan çalışma ve eğitim sistemine geçtiğimiz pandemi döneminde dijital konferans uygulamalarına artan talepleri göz önünde bulundurarak BiP Meet’i geliştirdi. ‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın’ prensibi ile geliştirilen BiP Meet kullanıcılarına hızlı ve güvenli uzaktan toplantı imkânı sunuyor.

BİPSOSYAL İLE ARKADAŞ OLDU

Sosyalleşmede mesafelerin girdiği pandemi döneminde BiPSosyal uygulaması da sosyalleşme ve arkadaşlık kurmak isteyenlerin tercih ettiği bir özellik oldu. Tüm operatör kullanıcıları telefon numaraları gözükmeden, anonim olarak spordan, sinemaya, teknolojiden, yemek tariflerine kadar ilgi alanlarına ve merak ettikleri konulara göre sohbet gruplarına katılarak sosyalleşti ve yeni arkadaşlıklar kurdu.

BİP’LE KEŞFETTİ

Uygulama içinde keşfet bölümünde yer alan çeşitli kanallar ile kullanıcılarına eğlenceli ve bilgilendirici içerikler sunan BiP, pandemi sebebiyle Sağlık Bakanlığı ile iş birliği yaparak Koronavirüs Bilgilendirme ve Danışma Kanalı’nı açtı. Operatör ayrımı olmadan BiP kullanıcıları bu kanal üzerinden Online koronavirüs testi yapabiliyor ve gerekli durumlarda ALO 184 Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi Danışma Hattı’na ücretsiz ulaşabiliyor.

BİP WEB MASAÜSTÜ İLE HAYATI KOLAYLAŞTI!

Son çeyrekte BiP’e bir yeni özellik daha eklenerek, özellikle evlerden çalıştığımızda bu dönemde, BiP Web Masaüstü uygulaması ile bilgisayar üzerinden kolayca mesajlaşmak, HD kalitesinde sesli ve görüntülü görüşme yapmak hayatımızı daha da kolaylaştırdı. Mobil cihazların yanı sıra uzun süredir internet tarayıcıları üzerinden bilgisayarlarla sesli ve görüntülü görüşme imkânı sunan BiP yeni uygulaması ile artık tarayıcı bağımsız olarak da çalışıyor. Böylelikle kullanıcılar cep telefonları kapalı olsa dahi BiP Web masaüstü uygulaması üzerinden iletişimde kalmaya devam edebiliyor.

BİPCLUB İLE İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ YAPTI! 

2020 yılının Eylül ayı itibarıyla, BiP yeni bir marka ortaklığı kanalı oluşturarak kullanıcılarına indirimler ve ayrıcalıklar sunmaya başladı. BiP’in Keşfet menüsünde yer alan BiPClub, kategori bazında ayrılan fırsatlarda yeme-içmeden giyime, elektronikten seyahate kadar birçok farklı sektörden indirimler bulunuyor.

Tüm operatörlerin kullanımına da açık olan BiPClub sunduğu avantajların yanı sıra düzenlediği yarışmalarla da kullanıcılarına hediyeler dağıtıyor.