İnci Gül Nails and Beauty Lounge

Çocuklara müjde

Aile, Çalışma ve Sosyal hizmetler Bakanlığı 0-6 yaş grubu çocuk kitaplarına ilişkin listeyi güncelledi. Çocukların kitaplık oluşturması ve ailelere rehberlik etmek için güncellenen listeyi Bakanlığın oluşturduğu çalışma grubu hazırladı. Belirlenen bazı ölçütler çercevesinde oluşuturulan listede Türk ve dünya edebiyatından kitaplar tercih edildi.   

ÇOCUKLAR İÇİN HER ŞEY DÜŞÜNÜLÜYOR
Uzmanlarca oluşturulan çalışma grup, incelemeler sonucunda çocuklar için zararlı içerik bulundurmayan ve çocuk gelişimine katkı sağlayacağını düşündükleri 367 kitabı belirtmişti. 
İncelemelerin devam etmesiyle birlikte kitap sayısı 402’ye yükseldi. Uzmanlar, inceleme yaparken çocukalrın kitapları rahat kavrayacak boyutta olmasından, yaş ve gelişim düzeyine göre kitapların farklı doku ve zeminde olmasına dikkat ediyor. Hazırlanan bu listenin çocukların psiko- sosyal gelişimine katkı sağlamasının yanında ailelere yol göstereceği düşünülüyor. Bakanlık, çocuk dostu kitaplar listesi ilgili çalışmaların devam edeceğini bildirdi. 
LİSTEYE YENİ EKLENEN KİTAPLAR
"Pışpış Meraklı Bakış, Ormanın En Sıradan Ağacı, Muhteşem Yavru Hayvanlar, Pamuk ile Topak Arkadaşım Nerede, Biri Annemi Durdursun, Bay Tavşan'ın Bir Fikri Var, Havuç Kurdu Bi Di Ki, Kitap Tamircisi Toprak, Bahar Bir Değişim Hikâyesi, Bil Bakalım Hangi Meyve."