İnci Gül Nails and Beauty Lounge

GİAD’lı Kadınlar Ayşe Kulin’le buluştu

Çukurova Genç İş Adamları Derneği ( Çukurova GİAD) Kadın Platformu, düzenledikleri organizasyonda “Her yerde kan var” adlı son kitabını okurlarıyla buluşturan yazar Ayşe Kulin bir araya geldi.   

Yazarlığa başlama süreci, kitapları, ülke gündemi dahil birçok konuda yöneltilen soruları cevaplandıran Ayşe Kulin, Her kitabın okurun hayatına dokunuşlar yaptığını vurgulayarak, “Her yazar size bilmediğiniz bir dünya getiriyor. Hiç düşünmediğiniz pencere, farklı kapılar aralıyor. Bilmediğiniz, bilip aşamadığınız hayatları görüyorsunuz, bir anda öğrenmeye başlıyorsunuz, empati geliştiriyorsunuz. Dolayısıyla kitap okuyanı geliştiriyor, olgunlaştırıyor. Kitaplar okuyucuya bir şey söylüyor ve yüreklere dokunuyor” dedi.
“ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK OKUMALI ÇOK ÇALIŞMALIYIZ”
Ülkemizin ekonomik sorunlar, bölgesinde yaşanan olayların da etkisiyle sıkıntılı süreçten geçtiğine değinen Kulin, Türkiye’de yaşayan herkesin Cumhuriyetin kıymetini çok iyi bilmesi, kazanımlara sahip çıkması gerektiğini belirterek, “Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkan Türkiye’de, o dönem tüm ülke her türlü hastalıkla, sefaletle, yoksullukla kırılıyordu. Anadolu’da hasta olmayan insan neredeyse kalmamış, topraklarımız ekilemiyor, halkın yüzde 90’ı cahil, harf bile bilmiyordu. Sıfırdan yaratılan bir ülkedir bizim Türkiye Cumhuriyetimiz. Geldiğimiz noktada ise, ülkemizin ilelebet ayakta kalması için okumalı, çok çalışmalı, üretim yapmalı, cumhuriyetimizin kuruluş ilkeleri doğrultusunda fabrika ayarlarımıza geri dönmeliyiz” diye konuştu. 
Çukurova GİAD Kadın Platformu Başkanı Zehra Sakarya da, Kulin’e ve katılımcılara platformun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sakarya, dernek üyesi hanımlar ve erkek üyelerin eşlerinden oluşan platformun Çukurova GİAD’ın sosyal faaliyetlerini, sosyal yardım programlarını destekleyen oluşum olduğuna değindi. Sakarya, güzel söyleşi için Ayşe Kulin’e teşekkür ederek, Adana İş hediye takdim etti.