GAZETTE YOUTUBE CANLI

“Yaptığım saçlara imzamı atarım”

ADANALI kadınların saç bakımı ve kesimi konusunda ilk uğrak yeri olan FİX COIFFEUR sahibi Yusuf Kılınçcı, işletmelerinde bir kuaförde olması gereken tüm hizmetleri, büyük bir özen içerisinde profesyonelce müşterilerine sunduklarını söyledi. Kılınçcı, bu nedenlerle, kadınların işletmelerini tercihlerinin ilk sıralarına yerleştirdiğini belirterek, “İnsanlar bizi tercih ediyor, çünkü vermiş olduğumuz hizmet her zaman profesyonellik, titizlik ve yapmış olduğumuz işimize duyduğumuz saygı çerçevesinde bizi tercih ediyor” diye konuştu.

Gazette’ye özel demeç veren FİX COIFFEUR sahibi Yusuf Kılınçcı, sülalerinin büyük bölümünün kuaförlük yaptığını anlatarak, kendisinin de amcası Fehmi ve annesi Semira Kılınçcı’nın yanında mesleğe ilk adımı attığını söyledi. Kılınçcı, bir süre, İzmir, İstanbul, Ankara gibi büyük illerde mesleğini sürdüğünü dile getirerek, “Ancak Adana dışında başka bir yerde yaşamak istemediğim için tekrar Adana’ya döndüm” dedi.

Mesleğini, kendini daha da geliştirmek için uzun yıllardan bu yana İstanbul’da uluslararası fuarlara, şovlara katıldığını ifade eden Yusuf Kılınçcı, en son STAR TV’de yayınlanan “Benim Kuaförüm” yarışmasına katıldığını söyledi.

İŞİMİ DAHA ÇOK PROFESYONELLEŞTİRİYORUM

Kılınçcı, insanların işletmelerini tercih etmesinin altında, işine duyduğu saygı, hizmet sunarken gösterdiği titizlik gibi etmenlerin yattığını vurgu yaparak, “Kendimi sürekli daha da geliştirerek yaptığım işi daha çok profesyonelleştiriyorum. İnsanlar bizi tercih ediyor, çünkü vermiş olduğumuz hizmet her zaman profesyonellik, titizlik ve yapmış olduğumuz işimize duyduğumuz saygı çerçevesinde bizi tercih ediyor” diye konuştu.

Her meslekte olduğu gibi kendi mesleklerinde de bir takım sorunlar yaşandığını kaydeden FİX COIFFEUR sahibi Yusuf Kılınçcı, bu konuda şunları söyledi:

“Piyasadaki kuaför yoğunluğu daha doğrusu işini ciddiye almayan bir takım işletmelerin kullanmış olduğu kalitesiz, merdiven altı üretim olan ürünlerle işlem yapması ve dolayısıyla ucuz işlem yapması bizim en büyük sorunlarımız arasında yer alıyor. Hemen hemen her gün karşılaştığımız en büyük sorunlardan birisi de ucuz yapılmış işlemler, daha doğrusu kalitesiz olan ürünler kullanılarak yapılmış olan işlemler yüzünden zarar gören ve bu hataları düzeltmek için bize gelen müşterilerimiz oluyor. Ucuz işlem yaptırıp tasarruf etmek isterlerken aslında hem daha fazla para harcıyor hem de zarar görüyorlar. Maalesef ucuz işçilik piyasada her yerde var. Ve ben her zaman şunu söylüyorum. Ucuz etin yahnisi olmaz”

Her zaman saç kesim konusunda yenilikler ve farklı tarz saç modelleri taraftarı olduğunu dile getiren Kılınçcı, “Sıradan diğer işletmelerin yaptığı gibi tek bir tornadan çıkmış gibi aynı model saçlar kesmek yerine, yaptığım işe, duyduğum saygı, işimi ve mesleğimi her zaman daha üst noktalara taşımak istememden dolayı farklı stillere yönelmişimdir. Diğer işletmelerin sosyal medya hesaplarında görüyoruz, tüm saç modelleri aynı. Benim sosyal medya hesaplarımda paylaştığım modeller ve kesmiş olduğum saçlar her zaman bir fark yaratarak, sanki imzamı atmışım gibi görenler o saçı benim kestiğimi hemen anlıyorlar. Tabii ki bu da beni çok mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Kılınçcı, açıklamalarını şöyle tamamladı:

BENİM İÇİN BİRİNCİ PLANDA SANAT VARDIR”

“Bu sektöre dair diğer işletmelerden istediğim yapmış oldukları işi severek yapmaları ve kendilerini geliştirmeleri olacaktır. Gerçekten çok güzel ve hareketli bir sektörde çalışıyoruz. Ama maalesef birçok işletme sadece para kazanmak uğruna piyasayı baltalıyor, yanlış işlemler, yanlış uygulamalar yapıyor. Bu tarz işletmelerinin kendilerine çekidüzen vermesi, yenilikçilik yaratması ve yeni kalifiye elaman yetiştirme konusunda çaba harcamalarını bekliyorum. Benim için her zaman birinci planda sanat vardır. Kalitenin ve sanatın ön planda olduğu, yenilikçi ve eğitimli kalifiye, yeni elemanların yetişmesini temenni ediyorum.

Son olarak bayanlara şunları söylemek istiyorum: Ucuz yerlere gitmek sizin için her zaman daha pahalı belki de telafisi olmayacak sonuçlar ortaya çıkartacaktır. En basit örneği saçınıza kullandığınız boyanın Avrupa standartlarına uygun olmasına özen gösterin. Ki zaten işletme bu standartlara uyuyorsa ucuza işlem yapamaz. Ucuza yapılan her işlemin ardında emin olun merdiven altı üretim, kanserojen madde bulunmaktadır. Ucuzu tercih ederek bir bakımdan da sağlığınızla oynamalarına izin vermiş oluyorsun. Unutmayın sizler bizim için çok değerlisiniz”