2020’den Çok Şey Bekliyorum..! - ADEM AKÖL

4 Ocak 2020 Cumartesi 21:18

Her şeyden önce ülkemizi parçalamak için 40 yıldır her türlü terörist eyleme acımasızca başvuran, emperyalizmin taşeronu PKK’nın; ne sınırlarımız dahilinde, ne de sınırlarımız ötesinde tek bir üyesinin dahi kaldığını artık duymak istemiyorum.

Yine 40 yıldır; iç organlarımızı sinsice hakimiyeti altına alarak ülkemizi yönetme sevdasına kapılan, öz kardeşimize bile şüpheli gözle bakmamıza neden olan, emperyalizmin ta kalbinden, Pensilvanya’dan gelen uzantıların kökünün tamamen kuruduğunu görmek istiyorum.

Ülkemdeki tüm insanların; dünyanın gıpta ile izlediği, birbirini seven sayan destekleyen, duygular içinde, barış içinde, mutlu yaşadığını görmek istiyorum.

Özellikle son 8 yıldır, kendi dertlerimiz yetmiyormuş gibi, bir de bizi 4 milyon mültecinin sorunları ile uğraşmak zorunda brakan; vatanlarından uzakta perişan olan, kendi halkımızı da perişan eden zihniyetlerden anlayış ve önlem bekliyorum.

Ülkemizin; dünyanın hiçbir ülkesi ile sorun yaşamadan, barış içinde daha hızlı gelişim göstermesini istiyorum.

Güney komşularımızın topraklarını uluslararası finans güçlerinin çatışma arenasına çevirenlerden, anlayış değil, biraz insaf bekliyorum.

Kurtuluş Savaşından beridir; yenilgiyi hazmetmeyip, gözü hala topraklarımızda olan, Avrupa Birliği’nin şımartılmış beslemesinden , haddini bilmesini istiyorum.

İsrail, Mısır, Yunan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi işbirliği ile, Doğu Akdeniz’deki doğal zenginlikleri, Türkiye’yi dışlayarak emperyalist ülkelerle paylaşım planlarının dharma-dağın olmasını istiyorum.

Kendi istediklerini yapmayınca, ekonomimize darbe vurarak bizi dize getirmeye çalışan uluslararası kan emicilerin sevdalarının boşa çıktığını görmek istiyorum.

Ülkemde artık ekonomik istikrar, yarınlara güvenle bakmak istiyorum. Herkesin ailesini geçindirebileceği bir işinin olduğu, karnının doyduğu, sağlıklı ve mutlu yaşayabileceği bir ülke istiyorum.

Sokaklarda mutsuz, perişan, avuç açan umutsuz insanlar değil; üretmek için canla başla uğraş veren, kendinden emin, yarınlara güvenle bakan, cıvıl cıvıl insanlar görmek istiyorum.

Dünyanın hiçbir ülkesinde; siviller, kadınlar ve çocuklar zarar görmesin, aç brakılmasın, öldürülmesin istiyorum… Her insana verilmesi gereken haklardan, nimetlerden masumlar mahrum brakılmasın, en doğal hakları gasp edilmesin; dürüst olan herkes insanca yaşasın istiyorum.

Suriye’de, Irak’ta, Libya’da, Lübnan’da, Yemen’de, Afganistan’da, Keşmir’de, Arakan’da, Güney Afrika ülkelerinin birçoğunda, Güney Amerika ülkelerinin tamamında emperyalizmin tezgahladığı oyunların boşa çıkmasını istiyorum… İnsanların, barış içinde yaşayacakları günlerin bir an önce  gelmesini istiyorum.

Doğa olaylarının yol açtığı; insan kaynaklı bilinçsizliğin, çıkarcılığın, umursuzluğun körüklediği felaketlerden artık hiç kimsenin zarar görmemesini istiyorum.

Çevreyi kendi vücudu kadar koruyan, dünyanın sadece kendilerine ait olmadığını, çocuklarının torunlarının emaneti olduğunun idraki içerisinde, duyarlı nesillerin yetişmesini istiyorum.

Daha güzel bir Adana istiyorum… Sağlam altyapısıyla, düzgün kaldırım ve yollarıyla, estetik binalarıyla, her bütçeye hitap eden eğlence mekanlarıyla, modern okullarıyla, spor alanlarıyla, yeşiliyle bütünleşmiş bir kent istiyorum.

Tarımsal üretimi ile, sanayi kuruluşları ile, sosyal hayatın bütünleştiği bir kent istiyorum.

Yıllarca haklarının gasp edildiği kentimiz, artık hak ettiği yere gelsin istiyorum.

Çok daha güzel, çok daha mamur, çok daha yaşanılır bir Adana istiyorum.

Günün Sözü

Dün akıllıydım, dünyayı değiştirmek istedim; Bugün ise bilgeyim, kendimi değiştirdim.

Hz. Mevlana

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI