Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz - ASLI MERCAN SARI

30 Nisan 2017 Pazar 16:36

Allah'ın adaletinin ve merhametinin bulunduğu bir dünya hayatı içerisinde insanların vurdumduymaz şekilde yaşamaları bence sirk soytarılarının seyircileri güldürmek için verdikleri tüm çabalar ile eş değer tutulabilecek cinsten. Aksini iddia etmek istemiyorum. Görünen köy kılavuz istemiyor. Allah hemen cezalandırmaz. Belli bir süre verir. Ancak hesabı en iyi görendir, kötülük eden misliyle cezalandırılır, ummadığı anda ummadığı yerinden en ağır şekilde vurulur. Hesapları gören denkleştiren Allah'ın hesabı şaşmaz ve kimsenin kötülüğü cezasız kalmaz. Allah'ın adaletinin olduğu hayat içerisinde günah olan tüm kuralların ve yasakların çiğnenmesinin ahiret hayatında kıymık gibi batacağını hesaba katmayan insanların varlığıyla geçinip gidiyoruz. Bazen yazık diyorum, sonra her insan kendi böbreğinden sorumlu diyerek geçiştiriyorum.

Pazardan aldığı zeytinin bile tadına bakmadan nasıl olduğuna karar veremeyen insanlar; Hiç tanımadığınız hatta hiç görmediğiniz bir insanı yargılarken ya da karalarken bunu zeytin çekirdeği kadar olan beyninizle mi yapıyorsunuz çok merak ediyorum? Diyenleri duyar gibiyim… Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz (ZİYA PAŞA) sözcüğünü de çok fazla kullanırız eminim insan ilişkilerimizde! Biri sizi eleştirse bile küplere binerken, birinin ardından yalan yanlış konuşmak ne kadar da kolay hâlbuki değil mi? Hele bide o kişi Allah’ın en sevdiği kullarındansa, ölüm hepimize uzak. Hem oda sizin hakkınızda konuşmuştu öyle değil mi? Böyle anlarda herkes kendi günahını unutur da unutur. Öyle hunharca öyle acımasızca karalıyoruz ki birbirimizi, biran ALLAH'IN bizi yaratılmışların en şereflisi, ALLAH'IN yeryüzündeki halifesi ilan ettiğini unutuveriyoruz. Birini sinsice karalarken üzerimize bulaşıyor kalemin karası, kaderimize işliyor. Onu da unutuyoruz. Dilimizden çıkanı yaşamadan ölmediğimiz gibi birde içimizdeki tüm iyi niyetleri tüketiyor, benliğimizi zedeliyoruz

 ‘’İnsan harcamak ne kadar da kolaymış deyip dilimize madalya takıyormuşuz diye uyarıp gülesimizi getirenlerde elbet var. Tabi nefis her saat çalışır vicdanı geceleyin susturabilmek ne mümkün? Hadi rahatlat onu da öyle uyu. Sabaha gayretle gireceğin dedikodular, atacağın iftiralar seni bekliyor… Hırslarınız ihtiraslara dönüşüyor… Ya Sonra? Hayata, insanlara olan inancımız azalıyor. İnsanlara güvene güvene kimseye güvenemez hale geliyoruz. İlahı adalet tekerrür eder bir şekilde. Biri size birini kötülüyorsa neden diye sorun. Bir şeyler anlatmaya kalkarsa ispatla deyin. Derim ben çekinmemden tabir-i caizse Koyun gibi geçinmemem geçinenlerden de hiç haz etmem. Haksızlığa çok zorlansam da alet olmamaya çalışırım. Doğru tektir! Şunu Asla unutmam Kulun adaleti şaşar ama ALLAH'IN adaleti asla şaşmaz. Bütün Gönül dostlarıma Yüreğinde ALLAH korkusu olan aziz insanlara sevgilerimle.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.