Can bağlarımıza selam olsun - ASLI MERCAN SARI

6 Ocak 2017 Cuma 17:56

Kötü kere kötü, hiçbir zaman "iyi" etmeyecek. Mutluluktan bahsetmiyorum bile. Zorla da olsa "iyiyim" diyeceksin. Zorla da olsa "küçük hayallerin olacak", içinde devleşen. Onlar seni tekrar ayağa kaldıracak. Aç gözlerini. Önce "kötü kere iyi" ol... O zaten "iyi" olacak Günaydın Aslı mottosu olsun buda Başlayım kelamlarıma tarzımca. Bir kaç kelimenin yerini değiştirip, gerçek taleplerimi saklamakla geçiyor hayat. Yaşadığım toplumun kültürüne olan saygımdan ikiyüzlü bir kadın oldum çıktım sanki. Hangisi gerçek hangisi sahte karışıyor bazı bazı. 18’li yaşlarda, fiziksel ve psikolojik değişimle beraber ağır gelen hayat 30’lu yaşlardan sonra kolaylaşıyor ya bazılarına, işte o bazılarınadır gıcıklığım. Bence pervasız yaşamaktır bu hayatın tokatı geliyor dikkat. Birileri farkında olmadan her şeyi çözdü de ben mi ortada ' kaldım. doğanın değişmez kuralımı değişti de benim haberim yok  haahaaahayt. Yoooo Asla öylede olmadık azizim bu sizlerden dinlediğim teorim benim kafadaki teori başka çalışır. Yalan ile ‘’İLETİŞİM’’ kurmak ve yalanı ‘’YUTTURMAK’’ bir başarı değildir, sadece yenilginin ertelenmesidir. Diyenlerdenim hep. Tamam, biliyorum; zaman geçtikçe, yaşananlar değiştikçe kişilerin öncelikleri değişiyor. Değiştikçe hayatla mücadele şekli ve dayanma eşiği de değişiyor, olabilir. Ama ben değişen zaman, mekân, eşik, meşik hepsini alsam da cebime yine de duramıyorum dünyaya karşı şöyle ''kodum mu oturturum'' edasıyla.

Ah azizim, dışarıda Adana’ya has bir rüzgâr var yine. Sonra, Sezen Aksudan' den bir şarkı çalıyor radyoda ve ben sesini kısmıyorum, ne kadar tepkisizleşmişim yoğunluktan. Sonra duru bir yazı yazdım, okuduğunda her şeyin algılanabilmesi için hiç uğraşmadım ama her okuyan tanıdı beni. Bir kısmı saldırdı bir kısmı sarıldı kişiselleştirme yapmıyorum hepiniz bulabilirsiniz kendinizi bu cümleler içerisinde hıh tamam içimden geçenlerdi yapmış yine Aslı yapacağını demişsinizdir. Ha söylemeden geçemeyeceğim bir de geçmişe küfrettim, hayatımdan gelip geçen fanilerle hesaplaşmak istedim en çok. "Hiç mi özlemez insan?" özlenmiyormuş yaşarken ölenler,  yine tuttuğum notlardan biriyle yazımı sonlandırmak isterim;

Sevgili DOST

Ömrünce nasihatimdir sana…

Kulağın aç, dinle beni…

Cahil ile dost olma; İlim bilmez, irfan bilmez, Söz bilmez, üzülürsün…

Saygısızla dost olma; Usul bilmez, adap bilmez, Sınır bilmez üzülürsün…

Açgözlü ile dost olma; İkram bilmez, kaydebilmez, Doymak bilmez, üzülürsün.

Görgüsüzle dost olma; Yol bilmez, yordam bilmez, Kayde bilmez, üzülürsün.

Kibirliyle dost olma; Hal bilmez, ahval bilmez, Gönül bilmez, üzülürsün.

Ukalayla dost olma; Çok konuşur, boş konuşur, Kem konuşur, üzülürsün.

Namertle dost olma; Mertlik bilmez, yürek bilmez, Dost bilmez, üzülürsün.

Gerçek Dosta selam… Kan bağı değil can bağlarımıza selam olsun. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.