Gözyaşlarıyla sabahı beklemeyenler anlamazlar -1- - ASLI MERCAN SARI

17 Ocak 2017 Salı 09:10

Yazan insanın yarası da kapanmaz, neşesi de hiç bitmez. Sınırlarda yaşar her şeyi; sevinci de, hüznü de.

Yazan insan, acıyan, kanayan kalbini alır eline, bakar her yanına, nasıl neden olduğunu anlamaya çalışır. Kalbinde milyonlarca sevinç tepinip mutluluğu getirirken de, kalbine saplanan onca oku çıkarırken de durdurur zamanı. Öyle dolu yaşar, öyle güçlü yaşar ne yaşarsa…

Dünyadan kopar, karşısındaki konuşsa da o, bir kelimeye, bir bakışa, bir çarpıntıya takılı kalır, yazana kadar, kendiyle kalana kadar.

Kendimi bildim bileli, kendimi en iyi ifade edebildiğim şey oldu kağıt üzerindeki bir kaç kelime. Devir değişti gözümden sakındığım, tek şey ailem evladım ve yazılarım oldu artık.

Kendimi bildim bileli, en sevindiren ve en üzen özelliğim oldu fazlaca hissedebilmek, fazlaca düşünebilmek. Ama onlar olmasaydı, bu kelimeler dökülmezdi yüreğimden. Bu yazım uçurumun, hastalığımın en şiddetli günlerinde yazılmış beni derinden etkileyen hala okuduğumda gözyaşlarıma hakim olamadığım bir kısa yazıdır. Sene 2012 ve ben 39 kilo bitap bitik sırtında yatak yaraları ve belki de son vasiyetlerimdi. KEYİFLİ OKUMALAR… DERİN DUYGULARLA…

Ben gidiyorum ömrüm yavrum eşim dostum…

Birazını burada bırakıyorum hayatımın; şu gördüğünüz yollarda gördüğünüz odalarda salondaki bu koltukta ve Şu caddelerde sokaklarda üzülmeyin bak Sakın: Şu pencere önünde ki güller benim bunları sakın susuz bırakmayın onlarda benim gibi kurumasınlar sonra; odamın duvarlarında, oturup ağladığım şu köşedeki duvarlarda bırakıyorum gözyaşlarımı da. Birkaç parça eşyam var onlarıda anneme emanet bırakıyorum; kızımın çeyizi el emeği göz nuru dolabı bitek annem açsın koklasın yavruma eşim ve annem baksın: Başkası belki beni ve dolabımı görmek ister diye düzenledim her şeyi, ölünce kimse arkamdan konuşmasın diye kimselere mahcup olmak istemem çünkü… İzlerim görürüm yukarıdan.

Ben gidiyorum sonsuzluğum… Devam edecek

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.