Kaybolmayan sevgi izi projesi - ASLI MERCAN SARI

21 Temmuz 2017 Cuma 09:46

Adana Kozan Peri Tattoo Kozan firması sahibi Peri Canpolat’la dövmecilik sanatı üzerine konuştuk

Son yıllarda büyük bir akım haline gelen dövme ve dövmecilik mesleği her geçen gün büyüyor. 10 yıldır dövme sanatıyla ilgilenen Adana Kozan Peri Tattoo Kozan ünvanı altında Kozan’da hizmet sunan Peri Canpolat’la mesleği üzerine konuştuk. 5 yıl önce Mersin’den Kozan’a yerleştiğini kaydeden Peri Canpolat’la söyleşimizde önemli bir sosyal sorumluluk projesinin bizzat destekçisi olduğunu da öğrendik.

Canpolat, “Sevgi İzi” adı verilen bu projeyle, zihinsel engeli olan, Alzheimer veya benzeri rahatsızlıkları bulunan kişilerin, kaybolma riskine karşı ve kolay bulunabilmesi amaçlandığını vurguladı. Canpolat, “Türkiye genelinde hayata geçirilmiş harika bir sosyal sorumluluk projesidir ve bu projede yer almaktan onur, gurur ve mutluluk duymaktayım” dedi.

PERİ CANPOLAT KİMDİR?

Adana’nın Kozan ilçesinde ikamet ediyorum. Aslen memleketim Mersin’dir. Evli ve iki çocuk annesiyim. Vücut süsleme sanatı olarak geçen kısaca dövmeci olarak adlandırılan mesleği yaklaşık 10 yıldır yapmaktayım.

Bu işe, resim yapmayı çok sevdiğim için başladım. Hiç tanımadığımız insanların vücuduna sanatınızı nakşediyorsunuz. Onların hikâyelerini dinliyor neyi neden istediğini anlayıp ilmek ilmek işliyorsunuz. Dövmecilik böyle bir şey başkalarının hikâyelerine dokunuş diye nitelendiriyorum ben.

Kozan’a Mersin’den yerleşeli yaklaşık 5 yıl oldu. Profesyonel bir stüdyom var. Hijyenik bir ortamda dövmecilik mesleğimi idam ettiriyorum. İşimi sevgi ile yapmaktayım. Sevgi ile demişken size ‘’SEVGİ İZİ’’ Projesinden bahsetmek istiyorum. Sevgi İzi projesi Sayın Müge Anlı tarafından fikir olarak sunulmuş ve çok büyük ilgi ve beğeniyle hayata geçirilen bir projedir. Konunun daha geniş ve kapsamlı kamuoyuna yansıması adına ‘’BENİ BULDULAR’’ İnternet sitesini hayata geçirmiştir.

 

Sizlere biraz KAYBOLMAYAN SEVGİ İZİ’nden bahsetmek isterim.

KAYBOLMAYAN SEVGİ İZİ

Sevgi izi nedir? Zihinsel engeli olan, Alzheimer veya benzeri rahatsızlıkları bulunan yakınlarımızın, kaybolma riskine karşı ve kolay bulunabilmesi amacı ile düşünülerek Türkiye genelinde hayata geçirilmiş harika bir sosyal sorumluluk projesidir ve bu projede yer almaktan onur, gurur ve mutluluk duymaktayım.

Sistem nasıl işliyor? Hasta yakınlarının www.benibuldular.com sitesine girip iletişim adreslerini ve telefonlarını kaydedip, kayıt oluşturduğunda sistem tarafından otomatik olarak verilen numara (örnek 12345) hastanın sol bileğinin üzerine kalıcı dövme olarak işlenmektedir. Kayıplarımız bulunduğunda emniyet yetkililerimizin bileğin üzerindeki numaraları sisteme girdiklerinde hasta yakınlarına ait iletişim bilgilerine Türkiye’nin her yerinden ulaşabilmektedirler.

Bu projeye destek vermek Adına ADANA KOZAN PERİ TATTOO kimliğimizle gönüllü olarak ‘’SEVGİ İZİ’’ dövmelerini ücretsiz yapmaktayız.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.