Neresindesin hayatın, istediğin yerde misin? - ASLI MERCAN SARI

28 Aralık 2016 Çarşamba 18:45

Bizi güçlü yapan yediklerimiz değil, hazmettiklerimizdir. Bizi zengin yapan kazandıklarımız değil, muhafaza ettiklerimizdir. Bizi bilgili yapan okuduklarımız değil, kafamıza yerleştirdiklerimizdir. Der Francis. Edep gibi haya gibi mesela dürüstlük gibi mesela. Ben Çok küçüktüm kendimle ilgili kararlar vermeye başladığımda. Kimseyi hayatım konusunda söz sahibi yapmamaya mücadele etme hususunda çok mücadele versem de olsun vermişim yine de şimdi anlıyorum. Uysaldım. Sürekli güdüleceğimi anladığımda suskundum enteresandır şimdiki Aslıyla alakası yoktu o zaatın.

Çok kötü günlerim oldu evet... Düştüm evet, yapmacık cık cıklar çevremde çok oldu evet daha önce karşılaşmadığım engellerde oldu. Hepsiyle baş edecek gücü yine kendimde buldum. Nasıl mı? "Bu da geçer ya hu..." diyerek. İsyan etmeyerek rabbime. Kız evlat ötelenir bizim oralarda üstad… İstersen dünyayı ters çevir kızsın sen erkeğe yakışırmış her şey hahhh!!! Aykırı yönümde vardır benim azim elinden ne kurtulmuş mantığıyla yürürüm hep. O Kız evladı derki; şimdilerde bakın HELE BAKIN BANA GEREK VARMI SİZE şimdilerde gururla… Bunların hiçbiri birilerine inat olsun değildir hayatımda. Yani inadına şekil yapsam bu sadece beni rahatlatır. Ben sadece sınır yoklaması yaptım. İstersem bu sınırı daha da genişletebileceğimi biliyorum... İnandığım yolda gitmek için kimsenin pışpışlamasına ihtiyacım olmadığını asla unutmam. Asrolan benim. Birilerinin söyledikleri değil. Her şeyi başaran benim. Eli taşın altında olmayan kimseye inanmam.  İyi dediğine de kötü dediğine de.

Peki, sizler hayatın neresindesiniz? Arkasında mı önünde mi? Bazı zamanlar öyle güçlüsündür ki hayatın önüne geçtiğini sanırsın. Ama bu kadar basit olmadığını gördüğünde çok olur. "Şimdiye kadar hep kendi istediğim gibi yaşadım" diyen hiç kimseye inanmam ben. İstediğin yerdesindir, kariyerini elde etmişsindir ama istediğin kişilerle değilsindir. İstediğin insanlasındır ama istemediğin bir yerdesindir. Yani hayat bedelini ödetir. Galiba güçlü karakterli olmakla hayatı istediğim gibi şekillendiririm (İ) birbirine karıştırmamak gerek. Hayatın ne önünde, nede arkasında olduğumu düşürüm. Hayatla yan yana gitmek sanırım en iyisidir. Zaten sen istemesen de o iyisiyle, kötüsüyle senin yanındadır.

Hayallerimin de ötesinde bir yerdeyim diyebilir misiniz? Hayatı kendi ellerimle yoğurdum diyebilir misiniz? Hayat sizi sürükledi mi ya da amaçsız bir hayatınız mı vardı? vardı da ,sonra bu hayat böyle geçmez kolları sıva dediniz mi kendinize?...Uzun bir yolculuktu benim hayatı sürüklemem, sürüklediğim hayatta kendimin bile inanamayacağı şeyler yapabildim... Şimdi istediğim yerdeyim ve daha da Allah’ın izniyle ilerlemekteyim. ama buralar da yetmiyor. Biraz daha sürüklemek gerekiyor sanırım, ben farkında olmadan yürüyüp gidiyor her şey galiba son zamanlarda kalbine göre versin sözcüğünü an biran yaşatıyor rabbim. Artık kalbimin ekmeğini yiyor olmanın verdiği huzurla şimdi yeni şeyler yapma vakti geldi dedim bu yazıyı icra edince kendime ok yaydan fırladı. İnsanın çok fazla yapacak bir şeyi olmadığında ya da bir şeyleri olduğu halde yapamadığında, en azından yapması gereken şey, düşünmektir... Bizlerin düşünmek için çok vakti oluyor. Kadere ağlamakla kedere ağlamak aynı şeyler değildir benim gözümde... Yakınmak, acınası durmak "insanım" diyen kimseye yakışmıyor. "Kaderimse çekerim" söylemine inat : "kaderin üstünde bir kader" olduğuna inanıyorum...

Ben her koyunun kendi bacağından asılacağını düşünenlerdenim. Ortada bir suç varsa bir düşünün derim... Teşbihte hatalarım olabilir ama bu doğruları konuştuğumuz gerçeğini de ortadan kaldırmaz ÜZGÜNÜM! Ne tam olarak bana sunulanı nede tam istediğim gibi bir hayatı yaşadım. Şanslı olduğum zamanlarda oldu şansızlıklarımda ama ben yine de mümkün olsaydı bu dünyaya yeniden gelip yeni baştan yaşamayı isterdim. Diyenleri duyar gibiyim gülümseyerek. Sevgiler

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.