O HANÇERLER DURSUN ORADA ÇIKARMAYIN! - ASLI MERCAN SARI

25 Aralık 2017 Pazartesi 09:29

Satırlarıma başlarken, sizlere şimdi “zamanında çok kazık yedim” gibi masum ve ezik edebiyatı yapmayacağım! Birçoğumuzun yakındığı bir konu, kısacık satırlara döküp tekrar köşeme çekilip izleyici olacağım gülerek. İnsanlar iyi niyetinden mi vurulur yoksa iyi birisi olduğundan mı?

Yaşadığım bazı olaylar, beni etrafa karşı çizgiyi net koymam ve duvarı güçlü örmem konusunda ikna etti. Teşekkür ederim(!) Eğer, biri sizi kırar sizi bir kalemde satar, o minicik akıllarıyla iyi niyetinizden vurduğunu sanaraktan, eş zamanda ihanet eder ya da üzerse, güvenizi yerle bir edip ve kalbinizi açtığınız birine karşı dikkatli olmayı öğrettikleri için onları affedin diyemeyeceğim aksine ÜSTLERİNİ SONSUZA DEK ÇİZİN! Kanınız canınız olsa da… Çıkarmayın o hançerleri sırtınızdan. Acıdıkça neler yaşadığınızı tekrar hatırlayın. Unutmamız gereken hayata dair minicik bir söz vardır “ Hayatta hiçbir zaman ben onu çok iyi tanıyorum demeyin her insan yanıltır”.  Allah katından aldığınız zaferle, her günün tadını çıkarın. Her anın değerini bilin ve belki de tekrardan kolay kolay yaşayamayacağınız sırtınızdan vurulmaları ve oyunları iyi öğrenin. İyide oluyor zannımca sapı samanı birbirinden iyice ayırıyorsunuz bu vesileyle. Tecrübelerinize birçok yeni şeyleri de ekliyorsunuz mesela. En güvendiklerinizin bile sıkıştığında dürüstlükten vazgeçebileceğini görebiliyorsunuz. En inandığının bile günü geldiğinde sırtını dönebileceği gerçeği ile karşılaşıyorsunuz. İlk zamanlarda acıyor o canınız, iyileşemiyorsunuz nasıl yani diyorsunuz? Depreme uğramış gibi hissediyorsunuz. Dilinize daha önce hiç değmeyen sözcükler ağzınızdan fırlayıp ok gibi çıkıveriyor. Diken gibi oluyorsunuz kendinize batan. Haksızlık, ihanet, hançer, oyuna geldim ifadelerini sık sık kullansanız da çevrenize bu çokta işe yaramıyor çünkü devir bozuk. Herkes işine nasıl geliyorsa öyle davranıyor, bunu da gördü bu gözler. Bu zamanlarda şak şakçı da bol olur. Ve sen... Artık durduramadığın 10 parmağınla, içine batan kelimeleri yılların verdiği haklı duruşla kâğıda, kaleme, klavyeye kusuyorsun.

Sonra nemi oluyor? Elbette mutlu son… Bakın dikkatli okuyun bundan sonraki satırlarımı! (Allah'ın adaletinin ve merhametinin bulunduğu bir dünya hayatı içerisinde insanların vurdumduymaz şekilde yaşamaları, çevresindekileri güldürmek için verdikleri tüm çabalar takdire şayan olsa da. Görünen köy kılavuz istemiyor. Allah hemen cezalandırmaz. Belli bir süre verir. Ancak hesabı en iyi görendir, kötülük eden misliyle cezalandırılır, ummadığı anda ummadığı yerinden en ağır şekilde vurulur. Hesapları gören denkleştiren Allah'ın hesabı şaşmaz ve kimsenin kötülüğü cezasız kalmaz. Allah'ın adaletinin olduğu hayat içerisinde günah olan tüm kuralların ve yasakların çiğnenmesinin ahiret hayatında kıymık gibi batacağını hesaba katmayan insanların varlığıyla geçinip gidiyoruz. Bazen yazık diyorum, sonra her insan kendi böbreğinden sorumlu) Yaklaşık bir yıl önce satırlara döküğüm, köşemde paylaştığım bu kısa kelamın bir bir çıkıyor olması ve daha da izle ve ne göresin nidaları içimi kıpır kıpır ederek geçiştiriyorum geceyi. Şunu çok iyi biliyorum! Kötü niyet üzerinden zafer kazandığını sananlar, yüzleri kızarmadan, utanmadan atını koşturanlar sıkışacaksınız köşeye az kaldı. O sıraladığınız yalanlar var ya onların hepsi tek tek tırmalayacak sizi. Ben yine bilmem kaçıncı ayda bu köşemde belirtmiştim diyeceğim şimdiki keyfimle…

Haklı duruşunuzun zor olsa da arkasında dimdik durun. Size dikte ettirilmeye çalışılan yalan dolan hayatlara alkış tutmanızı isteyenlere karşı dişe diş göze göz açın savaşınızı. Sap da keser de dönüyor sabırlı olun. Beni affet sözcüklerini çok duyar oluyorsunuz. Söylenmemiş sözlerimizdeki zamanı geldiğinde davulla zurnayla bir bir haykıracağımız satırlara dökmediğimiz duygularımızla acılarımızla seviyorum beni ve ben gibi olanları... Zaman acı ama meyvesi gerçekten çok tatlıymış.

Selam ile…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.