ÜLKE GÜNDEMİ İKİYE BÖLÜNMÜŞ DURUMDA - ASLI MERCAN SARI

19 Temmuz 2018 Perşembe 09:20

                       Ülke gündemi o kadar çok yoğun ki neresinden başlamalıyım bilemedim. ‘Oktar’lar mevzusuna zaten hiç girmeyeceğim. Fersah fersah yazsam arınmaz, bitmez yüz kızartıcı sinkafların en ağırı… Gelelim Cecegiller; sosyal medyada her yerde büyük rezalet başlığı altında bağırılmakta. Kimisi kendini reklam etme uğruna mevzuya dâhil olup tarafları karalama ya da şaha kaldırma politikası içerisindeler. Değişik bakış açıları, öngörüler, sosyo-ekonomik yaşam tarzlarına göre kayırmalar yapılmaktadır. Ülkem Cececiler ve Sinem-İntizarcılar diye ikiye ayrılmış durumda.

                      Vah Vah!..

                      Her şeyi hallettik bu mevzumuz kaldı. Burada beni ilgilendirip burnumu sokacağım mevzu arada kalan masum küçük bir çocuk onun için basacağım tuşlara.

                      Bendeki bakış açısı şudur: Bu hususa uygun söylenmiş çok güzel kelamlar var. ‘Körler sağırlar birbirini ağırlar.’ ‘Dinime küfreden Müslüman olsa’ vs. Ben iki tarafında takındığı tavrı rezalet durum olarak görüyorum. Ne kadar kimliği belirsiz kişiler tarafınca görüntüler bana yollandı dese de ‘Ceceli’ kimse bu duruma inanmak istemiyor(!) haklı olarak. Bir tarafta hırs uğruna yıllardır aynı yastığa yıllarca baş koyduğu, hadi onu da geçtim çocuğumun annesi dediği kadını belden aşağı ifşa eden SANAT(CI). Tamam, alkış sana! Rezil oldu, nafakan iptal olacak çocuğun velayetini alacaksın. Çocuğu düşünsen başka edepli yollarla halledebilirdin. Bir yanda ne kadar herkes özel tercihtir kimseyi ilgilendirmez dese de evladının gözlerinin önünde yapılan cinsel rezillik! Çocuğun izleyip gözleriyle şahit olduğu ve anlam veremediği kavram karmaşası. İki tarafında açıkçası masum olmadığı apaçık ortada. Olay boşanma hakkında her iki taraf için o kadar çok tartışmaya açık iddialar var ki gerçekten yenilir yutulur cinsten değil. Bu tipler aslında o kadar çok ki bakmayın, biz ünlüler camiası patlak verince avaz avaz ayıplıyoruz. Artık o kadar normalize hale gelmiş ki hırs çatışmaları, namus kavramı, ayıp ne demek kavramı neresinden tutarsan tut o kadar vahim durumdayız ki… O çatışmalar içerisinde kalan yavrucaklar ne olacak? Ya pedofili ya ömür boyu travma, büyüdüğünde aşağılanmak için ailesinin yaptığı mide kaldıracak çıkar çatışmaları önüne sunulacak.

                      Sağlıklı çocuklar yetiştirebilmek için sağlıklı ebeveynlere ihtiyaç var. Hiçbir çocuk kendi kendine problemli hale gelmiyor. Boşanmalarda en çok etkilenen taraf ne yazık ki çocuklar oluyor. Uzmanlar bu süreçte çocukların verdiği tepkilerin yaş gruplarına göre farklılık gösterdiğini, ayrılma sürecinden en fazla etkilenen yaş grubunun 3-6 yaş grubu olduğunu söylüyorlar. Fiziksel şiddete dayalı, düşmanca ve korkutucu tavırlar sergilenen evlilik çatışmaları, evlilik çatışmasının çocukta güvensizlik, kendini suçlama ve tehdit algısı yarattığı olgular ile eşler arasındaki gerilimin ana-baba-çocuk ilişkisinin niteliğini bozduğu durumlarda çocuğun duygusal ve davranışsal sorunlarla karşılaşma olasılıkları hat safhaya çıkıyor. Yapmayın efendim, o çocukları insan gibi yaşatamayacak ya da sahip çıkamayacaksanız dünyaya getirmeyin. Sizler ve sizin gibiler yüzünden masum yavrular arada hiç oluyor.


Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.