Enerjinizi Arttırmanın 7 Yolu - ASTROLOG PEARL SİRİUS

25 Kasım 2020 Çarşamba 09:10


Yüzyıllar boyunca kendimiz dışında bir güç aradık.

Artık sadece bize ait olan ve aracılığıyla varlığımızı değiştirmek için tüm potansiyelimizi açığa çıkarabileceğimiz bir iç güç olduğunu biliyoruz. 

Maddi bir yaşam, bireyleri kalıcı olarak tatminsiz, kederli, endişeli, olumsuz, stresli ve depresif kalmaya mahkum eder. Peki bunları nasıl kırabiliriz?

İşte iç gücümüzü artırmanın 7 yolu:

 

1. HARİKA ÖNERME: KENDİ KENDİNİ ANALİZ

İç güç artışı, büyüklüğünüzü görmenizi sağlayan bir kendini tanıma yoludur. Endüstriyel toplumların sosyal dinamikleri, bireyleri sürekli bir rekabete ve içsel benlikleri küçülten ve gerçek benlik büyüklüğünü korkuların ve hayal kırıklıklarının arkasına saklayan stresli görevlere iter. Bu nedenle ilk öncül, kendi kendini analiz etme yolunu seçmektir. Kendinizi bilmekten daha büyük bir avantajı yoktur, erdemlerinizin kusurları ele geçirmesini ve onlara hükmetmesini sağlamak için güçlü ve zayıf yönlerinizi görmek için biraz iç gözlem yapmanız gerekir.

O andan itibaren görev, olumlu düşünceleri zihninize çekmek, güçlü yönlerinizi ortaya çıkarmak ve kusurlarınızın üzerinizdeki gücünü zayıflatmak için her gün çok çalışmaktır.

 

2. VAZGEÇMEK İÇİN YOLA ÇIKIN

Bir şey elde etmek için önce pes etmelisiniz. Aklınızda bu ifade olmadan, hedeflerinize ulaşamazsınız. Ve iç gücünüz kadar değerli ve soyut bir şeye ulaşmak için önce maddi zevk ve tatminden vazgeçmeniz gerekir.

 

3. ZİHİNSEL GÜCÜNÜZ ÜZERİNDE ÇALIŞIN

İçsel gücünüz üzerinde çalışmak için içselleştirmeniz gereken iki temel kavram vardır: konsantrasyon ve kararlılık. Konsantrasyon, tüm enerjinizi tek bir göreve odaklayarak, diğer sığ sorunların dikkatini dağıtmadan kaçınma yeteneğidir. Kararlılık, ne kadar zor olursa olsun, bir başarının başarılmasına duyulan güvendir.

 

4. KAHRAMANCA SEVİN

Çevresel koşullardan uzak durma ve zihinsel gücümüzü kontrol etme çabalarına rağmen, ara sıra şüphe ve kişisel meselelerle sarsılmamız kaçınılmazdır. Hayatınızın en zor zamanlarında çaresizliğin tek cevabı kahramanca aşktır.

 

5. ŞİMDİYE ODAKLANIN

İçsel gücünüzü büyütmeye giden o uzun, dolambaçlı yolda, sizi yoldan çıkaracak ve odağınızı kaybetmenize neden olabilecek birçok faktör var. Büyük ruhsal ustalar, ilerlemenizi engelleyen en önemli dikkat dağıtıcı faktörlerden birinin geçmişe takıntılı olmak ve şimdiki zaman hakkında endişeli olmak olduğunu keşfettiler. Geçmişe saplantılı olmak ilerlemeyi imkansız kılar. Şimdiye odaklanmak, gerçek varoluşunuzu değiştirmek için geçmişinizin zincirlerinden ve geleceğin acısından kurtulmanız anlamına gelir. Enerjinizi şimdiye yeniden yönlendirmek isterseniz, geçmişinizin ve geleceğinizin kalıcı yenilenmede bir şey olduğunu hissedeceksiniz.

 

6. DEĞİŞİMİ KUCAKLAYIN

Bütün bu süreç, derin bir dönüşüm duygusu anlamına gelir. Değişmenin nihai hedefiniz olduğunun farkında olmalısınız, bu da bir şeyleri geride bırakmanız ve yeni yollar ve deneyimler bulmanız gerektiği anlamına gelir. Değişimi kucaklamak çok önemlidir. Değişimi kucaklamak, yeni potansiyeli harekete geçirmek, mevcut yaşam tarzınızın yararsızlığını ve varlığınızı ve varoluşunuzu kavramanın yeni yolu ile uyanan potansiyeli kabul etmek için bir zihniyet değişikliği anlamına gelir. Değişimi kucaklamak, önceki tüm noktalara meydana gelme gücünü vermek demektir.

 

7. İLAHİ IŞIKLA BAĞLANTINIZI BULUN

Maddi varoluşunuz içsel gücünüzü gizli tutar, ama o kaybolmaz: gerçek sonsuzdur ve üstündür. Gerçeğiniz ve özgünlüğünüzle benzersiz, hayatta bir kez, ebedi bir durumda bağlandığınızda değişim gerçekleşir. Kozmosla ve ilahi ışıkla bağlantı kurmanın belirlenmiş bir yolu yoktur ve her birimizin ölümlü varlığımızın üstesinden gelmek ve ölümsüz ruhumuzla bağlantı kurmak için kendi yolları vardır. Size öğrettiğimiz adımlarla, içsel gücünüzü büyütmek ve onu yaşam değişimlerinizin hizmetine sunmak için kendi yolunuzu bulabilmelisiniz.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI