Merkür Retrosu: Oğlak Etkisi

Merkür Retrosu Oğlak Burcunda Gerçekleşiyor - ASTROLOG PEARL SİRİUS

11.12.2023 09:35 | Güncelleme Tarihi: 11.12.2023 09:35

Sevgili okurlarım, 13 Aralık 2023 Merkür retrosu 2 gün sonra başlıyor.

Birçok astroloji meraklısı için endişe verici bir dönem olarak kabul edebiliriz.

Çünkü Merkür retrosu iletişimde, teknolojide ve seyahatlerde olumsuz etkiler yaratan ve insanların hayatlarını zorlaştıran bir dönem olarak kabul edilir.

13 Aralık 2023 tarihinde Oğlak burcunda gerçekleşecek Merkür retrosu, bir kez daha endişe verici bir dönemin başlangıcı olarak karşımıza çıkıyor.

Merkür retrosu, Merkür gezegeninin dünya ile olan göreceli konumunu değiştirmesi sonucu ortaya çıkar. Merkür, iletişimi, düşünceyi ve bilgiyi simgeler. Dolayısıyla bu gezegenin geri hareket etmesi, iletişimde karışıklıklara, yanlış anlaşılmaların artmasına, teknolojik arızalara ve seyahat problemlerine neden olabilir. Oğlak burcunda gerçekleşen bu geri hareket, iş dünyasını, kariyeri ve sorumlulukları simgelediği için ekstra endişe verici bir durum ortaya çıkarabilir.

Liderler, büyük sorunlar yaşayabilir, büyük sanayi kuruluşlarının, iş dünyasından iflas haberlerini öğrenebiliriz.

Bu dönemde iş görüşmeleri sıkıntılı bir hal alabilir, iletişimdeki karmaşalar iş hayatını olumsuz etkileyebilir. Yapılması gereken önemli görüşmeler ertelenebilir veya yanlış anlaşılmalara sebep olabilir. Aynı şekilde, teknolojik aletlerde arızalar çıkabilir, bilgisayarlar çökebilir, telefonlar sorun çıkarabilir. Bu durum da iş hayatının aksamaması için ciddi bir endişe kaynağı olabilir.

Seyahat planları da bu dönemde oldukça sıkıntılı olabilir. Uçak seferlerinde iptaller, tren ve otobüs seferlerinde gecikmeler meydana gelebilir. Bu da iş seyahatleri ya da tatil planları için ciddi bir endişe kaynağı olabilir. Bu dönemde seyahat planlarını önceden çok iyi şekilde düşünmeli ve gereksiz risk almaktan kaçınmalısınız.

Merkür retrosu aynı zamanda kişisel ilişkileri de olumsuz etkileyebilir. İletişim karmaşaları, yanlış anlaşılmalar, söylenen şeylerin yanlış yorumlanması gibi durumlar ilişkilerde gerginliklere yol açabilir. Özellikle aile içi iletişimde ve eşlerin birbirlerine daha sabırlı ve anlayışlı davranmaları gerekebilir.  Çünkü alınan kararlar da ciddi bir endişe kaynağı olabilir. Yanlış anlaşılmalar, iletişim karmaşası ve teknolojik arızalar nedeniyle alınan kararlar hatalı olabilir. Bu durum iş hayatında, finansal konularda ve kişisel ilişkilerde ciddi sonuçlar doğurabilir. Merkür retroyken alınan her kararın çok iyi düşünülmesi ve acele edilmemesi önemli.

Ancak, Merkür retrosunun getirdiği olumsuz etkilerin farkında olmak, bu dönemi daha rahat atlatabilmek adına önemli. İletişimde daha dikkatli olmak, planlarımızı önceden çok iyi düşünmek, teknolojik aletlerimizi düzenli olarak kontrol etmek ve seyahat planlarımızı önceden yapmak bu dönemi daha sakin geçirmemize yardımcı olabilir.

Merkür retrosunu ciddiye alanlara en önemli uyarım; bu dönemi olabildiğince sakin geçirmeniz. Bu önerilere kulak vermek ve bu dönemi fırsata çevirmek, dönemin olumsuz etkilerini en aza indirmek adına önemli.

Merkür retrosunu doğru bir şekilde yönetmek, gereken dikkati göstermek ve önerilen adımları atmak dönemin olumsuz etkilerini en aza indirmemize yardımcı olabilir.

13 Aralık 2023 Oğlak burcunda gerçekleşecek Merkür retrosu 2 Ocak 2024’te sona erecek.

Sevgiyle kalın.