Merkür Retrosu ve Zodyak Burçları - ASTROLOG PEARL SİRİUS

Merkür Retrosu ve Zodyak Burçları - ASTROLOG PEARL SİRİUS

01.11.2019 01:16 | Güncelleme Tarihi: 01.11.2019 01:16

2019 yılının son Merkür Retrosu’nu 31 Ekim’den itibaren yaşamaya başladık.

Şüphesiz ki, Merkür retrosunu duymayanınız yoktur.

Hele de etrafınızda astrolojiyle yakinen ilgilenen varsa…

Bu gezegensel olgunun üzerimizdeki etkilerini zaten birçoğunuz biliyorsunuzdur.

Ne zaman biri bir problem yaşarsa veya kötü bir şeyler olursa, ilk tepkisi Merkür’ün geriye gidiş hareketini suçlamak olmuştur.

Ama şu bir gerçekki, yaşamınızda sorunlar birikirse, bunun nedeni Merkür'ün gerilemekte olduğudur. Merkür Retrosu, belirli Zodyak burçları için zor olacak, kötü şansın başladığı tarihleri ​​mutlaka keşfedin.

31 Ekim ve 20 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleşen Merkür Retrosu; yalanlar, ahlaki, haksız ve sosyal kuralları ihlal eden eylemleri ortaya koyuyor. Bize bazı insanlarla barış yapmak zorunda olduğumuzu hatırlatıyor, geçmişten gelen eylemlerimizle, kaderimize uyum sağlamak için kendimize karşı dürüst olmamızı istiyor.

Merkür Retrosu’nun, en önemli etkisi özellikle sabit burçlara olacak: Aslan, Kova, Boğa ve Akrep, ancak Merkür yönettiği diğer iki burcun hayatını değiştirecek: İkizler ve Başak.

MERKÜR RETROSU NE ANLAMA GELİYOR?

Merkür Retrosu dönemleri, yanlış iletişim ve yanlış anlamalar, kötü planlanmış alımlar ve sözleşmelerin ana temasına sahip. Uzun vadeli kararlar vermekten kaçınmanın zamanı geldi. Daha büyük yankıları olan bir inceleme döneminde olacağız.

Hayatımızın akışını değiştirebilecek bilgi edinebileceğimiz ya da ilişki kurabileceğimiz bir dönem. Bu süre zarfında işler daha stresli olabilir ve gündelik işler bazen daha yorucu olabilir.

Bu süre zarfında, sözler daha sık bozuluyor, belirli bir toplantıya zamanında varamıyoruz ya da bir yolculuk son anda iptal ediliyor. Yolda engellerle karşılaşabiliriz, araba kaza yapabilir, uçak bozulabilir, düşebilir veya farklı nedenlerle seyahat edemeyebiliriz. (Mutlaka kendi aşağıdaki kendi burç yorumunuzu okuyun.)


MERKÜR RETROSU SIRASINDA NE YAPMALI?

Bu dönemde, herhangi bir ev aletinin, aletin veya değerli bir şeyin satın alınmasının geciktirilmesinde yarar var. Çünkü çok daha hızlı kırılma eğilimi vardır. İş, ulaşım, bilgi alışverişi, sözleşmelerin imzalanması, ortaklıklar ile ilgili başarısızlıklar Merkür’ün geriye dönük hareketi ile gerçekleşiyor.

Merkür gezegeni; iletişimi, seyahatleri, sözleşmeleri, otomobilleri vb. yönetir. Bu nedenle, Merkür retro olduğunda esnek kalın, seyahat için fazladan zaman bırakın ve sözleşmelerin imzalanmasından kaçının. E-posta yanıtlarınızı iki kez kontrol edin, seyahate çıkmadan önce rezervasyonlarınızı kontrol edin.

Projeleri ve planları bu zamanlarda gözden geçirin, ancak kesin karar vermek için Merkür'ün doğrudan yönlendirilmesini bekleyin. Hayatınızı durduramazsınız, ancak önceden planlayın, yedekleme planlarınız olsun. İnsanlara ve iletişimsizliğe karşı hazırlıklı olun.

Bazı insanlar, Merkür Retrosu’nu yaşamlarında meydana gelen “kötü” şeyler için suçlarlar. Bunun yerine, arkanıza yaslanıp yaşamınızı gözden geçirmenin tam zamanı. Örneğin, eğer aile ve inanç sizin için önemliyse, gerçekten enerjinizi oraya mı harcıyorsunuz?

Bunun için bir dakikanızı ayırın. Merkür Retrosu, geri adım atmak ve kim olduğunuzu, ne yaptığınızı yeniden değerlendirmek için mükemmel bir zaman olabilir. Ancak retro sonlanıncaya kadar sert değişiklikler yapmaktan kaçının.


MERKÜR RETROSU’NUN BURÇLARA ETKİSİ

Koç: Bir iş hakkında tartışmalar, yeniden değerlendirmeler ve belgelerin yeniden incelenmesi, iş sözleşmeleri, bazı iş gücü ilişkilerinin yeniden yapılandırılması gerçekleşecek.

Boğa: Karışıklıklara yatkınsınız ve çocuklarınız veya sevgilinizle ilişkilerde bazı iletişim sorunları ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

İkizler: Eviniz, aileniz veya emlak işinizle ilgili bir süre belirsizlikleri konuşabilirsiniz.

Yengeç: Bir anlaşmazlık, kavga, yanlış anlamanın bir erkek kardeş / kız kardeşle ya da komşularınızla olan ilişkilerde dikkatinizi yeniden kazanması olası.

Aslan: Kişisel ve maddi değerlerinizi yeniden değerlendirebilmek için parayla, işle ilgili bir konuyla ilgili bazı sorunları gözden geçirme dönemi, maddi olarak sizi bekleyen bazı işbirliklerinden kurtulma gereksinimi duyduğunuzu hissedebiliriz.

Başak: Bu süre zarfında, kişisel yaşamınızı, şimdi yeniden ortaya çıkan bazı önemli yönleri, kendi kişiliğinizi yeniden tanımlamak, başkalarıyla etkileşime girmenin yeni bir yolunu yeniden keşfetmek için organize etmeniz gerekecek.

Terazi: Kendinizi dünyadan izole etmek ve varlığın manevi yönüyle ilgilenmek isteyeceksiniz. Yüksek ruhsal yerlere, sizin için değerli yerlere yönelmeniz mümkün.

Akrep: İdeal olanı gözden geçirmek, arkadaş çevrenizi temizlemek veya yeniden düzenlemek, parçası olduğunuz bir dernek veya kuruluşla ilgili bazı yönleri gözden geçirmek için iyi bir zaman olabilir. İyi değerlendirin.

Yay: Üstlerinizle veya ailenizle ilişkilerde her türlü şikayete yatkınsınız.

Oğlak: Yüksek bir entelektüel ve aynı zamanda yurtdışında yaşayan insanlarla ilişkisel bir aktivite ile karakterize edilen bu dönemde yüksek öğretime ilişkin bazı hususlar gözden geçirilebilir.

Kova: Finansal destek, kredi veya iş planı hakkında olsun, herhangi bir finansal girişime dikkat etmeniz gerekir.

Balık: Bir ortaklığı yeniden değerlendirmek, yaşam ortağınızla ve bir çift olarak hayatınızla olan ilişkiyi yeniden incelemek için iyi bir zaman. Eski bir arkadaşınızın hayatınıza geri dönmesi mümkün.