Merkür Retrosu=İletişim, Seyahat ve Teknoloji arızaları - ASTROLOG PEARL SİRİUS

12 Ekim 2020 Pazartesi 01:20

Merkür Retrosu, yarın 11 derecede Akrep burcunda başlar ve 3 Kasım'da 25 derecede Terazi burcunda sona erer.

Geriye dönük hareket halindeki Merkür, genellikle iletişim ve teknoloji arızaları, sinir kaygısı, seyahat gecikmeleri ve kayıp eşyalarla ilişkilidir.

Yarın başlayacak Merkür retrosu, düşüncenizi sezgisel, orijinal, alternatif ve deneysel hale getiriyor. Sosyalleşmeyi heyecanlı ve keyifli hale getirecek.

Geçmişinizden insanlarla beklenmedik toplantılar da mümkün.
Merkür retrosu, astroloji gibi gizli konuları öğrenmek için de iyi bir zamandır. Planları, iş anlaşmalarını ve seyahati etkileyen beklenmedik değişiklikler heyecan verici yeni fırsatlara yol açabilir. Bununla birlikte, Dikkat!!! 16 Ekim Yeni Ay’dan 15 Kasım'a kadar yasal işlem başlatılırsa büyük özen gösterilmeli.
Ekim 2020'de Merkür gerilemesi hakkında daha fazla ayrıntı, geçiş halindeki Merkür’ün geri gitmesiyle ilgili bazı genel bilgileri izler.

MERKÜR RETROSU DÜZENLİ BİR  DÖNGÜDÜR
Retronun Merkür'den geçişi, yaklaşık 24 gün boyunca yılda üç veya dört kez meydana gelen düzenli bir döngüdür. Diğer herhangi bir gezegenden daha sık görülse de Merkür, hala zamanın yalnızca yüzde 19'unda geriye gidiyor. Jüpiter'den çok daha az ama Venüs ve Mars'tan daha fazla.

Tüm döngü, Merkür'ün doğrudan, geri hareketini ve aynı derecelerde veya geri hareket bölgesini tekrar yönlendirmesini içerir.

Buna da iki doğrudan faza gölge dönemleri denir.

DİKKAT!!! İLETİŞİM VE TEKNOLOJİ KESİNTİLERİ SAHNEDE

Merkür Retrosu, iletişim ve teknoloji kesintilerini, sinirsel kaygıyı, seyahat gecikmelerini ve kayıp eşyaları gündeme getirir.

Bugün geriye gitmeye başlayan Merkür'e, zor bir Merkür-Satürn açısı var.

Ayrıca bir şeyler üzerinde durmayı, geçmişi hatırlamayı veya beklenmedik bir şekilde geçmişinizden insanlarla buluşmayı da bekleyebilirsiniz.

Geriye dönük dönem eski fotoğraf albümleri arasında gezinmek için iyi olsa da, genellikle bir faydadan çok bir rahatsızlık olarak kabul edilir.
BİRŞEYİ SÖYLEMEDEN ÖNCE İKİ KEZ DÜŞÜNÜN

Geriye dönük harekette Merkür geçişi düşünceleriniz, iletişimleriniz, seyahatleriniz ve elektronik cihazlarınızda hasara neden olabilir. Sözlerinize ekstra özen gösterin ve herhangi bir tartışmada veya kışkırtıldığınızda çok hızlı tepki vermemeye çalışın.

Telaşlı tempodan bunalmaya başlarsanız, kendinize biraz zaman ayırın.

Gönder düğmesine basmadan önce tüm e-postalarınızı ve sosyal medyanızdaki postlarınızı paylaşmadan önce iki kez kontrol edin.
İş görüşmeleri bir değişim halinde olacak, bu nedenle sözleşme imzalamaktan kaçının.

Bazı önemli ayrıntılar henüz mevcut olmayacak ve birileri güvenilmez veya sahtekâr olabilir.

Bir yolculuğa çıkacaksanız, arabanıza önceden bakım yaptırdığınızdan emin olun.

URANÜS KARŞIT MERKÜR RETROSU
Uranüs'ün karşısındaki Merkür, düşüncelerinizi ve iletişiminizi hızlandırarak, gergin ve dağınık hissetmenize neden olabilir. Beklenmedik haberler ve şaşırtıcı olaylar da endişeyi artırabilir.
Merkür retrosu, sabır ve öz disiplin gerektiren zihinsel görevleri yerine getirmeyi zorlaştırabilir.

Uranüs'ün karşısındaki Merkür retrosu, düşük konsantrasyon aralığı ve kolayca dikkat dağılma eğilimi nedeniyle bunu daha da zorlaştırır.
Zihninizi sorumluluktan kurtarmak ve açık fikirli kalmak için Merkür Retrosu  iyi bir zamandır.

Yeni keşifler yapabilir, içgörü flaşları yaşayabilir veya düşünce tarzınıza meydan okuyan heyecan verici yeni insanlarla tanışabilirsiniz.
Ancak sosyalleşirken dikkatlice dinlemek ve konuşmadan önce iki kez düşünmek önemlidir.

Uranüs'ün karşısındaki Merkür, şok edebilecek ve rahatsız edebilecek şeyleri ortadan kaldırma eğilimi gösterir.  Dikkat!!!

Alay etme ve pratik şakalar kontrolden çıkabilir.
Uranüs'ün karşısındaki Merkür, garip insanlarla veya sizinkinden çok farklı geçmişlere sahip insanlarla beklenmedik toplantılar getiriyor. Merkür retrosu, geçmişinizden, hatta geçmiş yaşamınızdan biriyle tanışabileceğiniz anlamına gelir.
Merkür Retrosu, özellikle iş konuları, seyahat, çocuklar, kardeşler ve eğitimle ilgili müzakere yapmak, planlar yapmak ve önemli kararlar almak için sorunlu bir zamandır.
Esnek ve uyarlanabilir kalmak, planlarınızın değişmesi gerektiğinde veya seyahatleriniz kesintiye uğrarsa yardımcı olacak.

Bir yolculuğa başlıyorsanız, rezervasyonunuzu iki kez kontrol edin veya ayrılmadan önce arabanızın bakımını yaptırın.

Ayrıca bilgisayar arızaları veya elektronik cihazlarla ilgili başka sorunlar yaşayabilirsiniz.
Merkür direkt hareketindeyken, 7 Ekim'de Uranüs'ün karşısındaydı. Dolayısıyla, çözülmeden bırakılan herhangi bir sorun, 19 Ekim'de Merkür geri hareketi, Uranüs'ün karşısına çıktığında yeniden ortaya çıkabilir.

Bazı yeni bilgiler gün ışığına çıkabilir, ancak nihai kararların yine de beklemesi gerekebilir.

Merkür'ün tekrar Uranüs'ün tam karşısında olduğu 17 Kasım civarında daha fazla bilgi elde edilebilir.

AY YARIM ÜÇGEN MERKÜR RETRO GEÇİŞİ

Ay’ın Merkür ile yapacağı açı, iyi bir sezgi verdiği için yanlış bir şey söyleme riskini azaltacak.

Sizi kendi ruh halinizle ve diğer insanların ruh halleriyle temasa geçirecek.

Hafızanızı geliştirecek, sizi daha duyarlı ve şefkatli yapacak.

Bu yüzden içgüdüsel olarak ne söyleyeceğinizi ve ne zaman söyleyeceğinizi iyi bilmelisiniz.

Ayrıca, işbirliğini teşvik ettiği için tartışma riskini de azaltacak.
Merkür gerilemesi genellikle eski dostlarla görüşmek, aile ile yeniden bağlantı kurmak ve geçmişi hatırlamak için iyi bir zamandır.
AY Yarım Üçgen Merkür geçişi, sosyalleşme, aile ve ilişki sorunları hakkında konuşmak için iyi bir zamandır.

Başkaları da duygularını paylaşmak için size gelebilir.

Birinin ağlayacağı omuz veya ilişki danışmanı olabilirsiniz.

İnsanları sezgisel anlayışınız ve gerçek ilginizle rahat ettirebilirsiniz.

VENÜS YARIM ÜÇGEN MERKÜR RETRO GEÇİŞİ
Merkür Yarım Üçgen Venüs geçişi, sevginizi ve şefkatinizi ifade etmenize yardımcı olduğu için çok sosyal bir başka etkidir.

Ay Yarım Üçgen Merkür gibi, kaygıyı ve gerginliği azaltır.

Çünkü Merkür Uranüs'ün karşısında. Bu geçiş, rahatlamanıza ve ilişkilerde daha fazla uyum ve daha yakın bağın tadını çıkarmanıza yardımcı olacak.
Bu geçiş, aynı zamanda iş görüşmelerinin görünümünü de iyileştirecek.

Çünkü rakamlar, iyi sosyal beceriler ve kazan-kazan durumları bulma yeteneği için iyi bir fikir verecek.
Böylece, Uranüs'ün karşısındaki Merkür'ün dürtüsel, düzensiz ve öngörülemez doğası, Merkür Yarım Üçgen Ay ve Venüs tarafından yumuşatılır.

Planlarda, iş konularında ve seyahatlerde beklenmedik değişiklikler de yerini heyecan verici yeni fırsatlara bırakabilir.

Bu geçiş sayesinde Merkür Retrosu sırasında, düşünceniz gergin, endişeli ve dağınık olmaktan daha sezgisel, özgün, alternatif ve deneysel hale gelir. Sözleriniz ani ve saldırgandan daha samimi, yatıştırıcı ve şefkatli olacak.

Ve sosyalleşmek, şok edici ve üzücü olmaktan daha heyecan verici ve zevkli hale gelecek.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI