Satürn Retrosu: Öğreneceğimiz Dersler ve Değişime Hazırlıklı Ol - ASTROLOG PEARL SİRİUS

1 Mayıs 2019 Çarşamba 11:12

Zodyak’ın babası Satürn, Oğlak'ta 30 Nisan 2019 ile 18 Eylül 2019 tarihleri ​​arasında geriliyor.

Gezegenlerin en disiplinlisi Satürn kendi başına dikkate alınması gereken bir güçtür, ancak Oğlak'ta bir başka güçlü eril baba enerjisi daha da güçlendirilir. Oğlak, dağ keçisidir, yavaş ama dikkatlice dağın tepesine adım atar. Acele etmez, zirveye ne zaman varacağı konusunda endişelenmez, sadece önündeki her adıma odaklanır.

Satürn, karmaları ve yaşamlarımızdaki oyunda ilahi zamanlamayı da yönetir. Karma, dengelemenin bilincinde olmamız gereken bir şey, bu da karmik borcumuzun ne demek olduğunu gösteriyor. Satürn Karma’yı yönetiyor, bu gezegensel babanın gönderdiklerimizle aldıklarımız arasındaki enerji değişimini yönettiği anlamına geliyor.

İşleri doğru yaptığımızdan emin olmak, zamanımızı yavaşlatmak, hayatımızın sınırlarının farkında olduğumuzdan emin olmak isteyen titiz bir babadır Satürn. Bu sınırlar sadece profesyonel yaşamımıza değil, aynı zamanda kişisel yaşamımıza da dahildir. Oğlak burcundaki Satürn, genel olarak kurduğumuz temelleri anlatırken, yeni bir ilişkinin başlangıcı veya yeni bir işte dinamik, bu geçiş sırasında gezegenin eski haline gelmesi bizi daha önce kurduğumuz şeyi değerlendirme yönünde gösteriyor. Önümüzdeki 4 ay boyunca, hayatlarımızda birçok dersle karşılaşacağız, aynı enerjik frekansta veya yükseltmede kalmayı seçebileceğimiz birçok anla ve bu konuda yardımcı olacak kararlar almaya başlayacağımız anlarla karşılaşacağız. Bahar ve Yaz boyunca Satürn yapılarımızı gözden geçirmek, neyin iyileştirilmesi gerektiğini görmek zorundayız.

Satürn retro olduğunda, hisse senedi almak ve çıkarlarınızı yeniden yapılandırmak için uygun bir an. Bu süreçte; “yeniden yapmak” için zor bir çalışma, öğrenilecek daha fazla ders ve “düzeltilecek yapılar” olabilir.

Satürn Retrosu Burçları Nasıl Etkileyecek?

 

KOÇ VEYA YÜKSELEN KOÇ

Satürn hırslarınız konusunda ciddileşmenize yardımcı oldu ve aynı zamanda öne çıkmanıza yardımcı olacak. Satürn Retrosu ile dünyadaki konumunuz etrafında birkaç derse katılabilirsiniz. Kariyerinizi veya en çok neyi bildiğinizle ilgili düşünün. Çünkü bu daha fazla yeniden yapılanma almanız gereken alandır. Bu alanda sizin için bazı sert darbeler olabilir, çünkü aynı sonuçları elde etmek için biraz daha sıkı çalışırsınız. Aralık 2017'den bu yana kaydedilen kariyer ilerlemesini düşünün ve stratejinizi geliştirmeye hazır olan bu büyük adımları tekrar gözden geçirin.  

 

BOĞA VEYA YÜKSELEN BOĞA

Oğlak burcunda Satürn ile dünya anlamına gelen heyecan verici bir girişim hakkında ciddileşiyorsunuz. Küresel bir eğitim arayışında mesajınızı ve hakikatinizi yayınlama, bilginizi paylaşma, daha fazla öğrenme macerasına çıkma ve hatta daha da ileriye gitme şansınız oldu. Büyüme ve uluslararası ilişkiler için uygun bir zamandı ve çalışma alanınız ya da tutkunuz ne olursa olsun, şimdi yavaşlamanız isteniyor. Eylül ayına kadar girişiminizin gelişmesine yardımcı olmak için uygun yapıları yavaşça yerleştirin. Gelecek yıllarda daha fazla otorite pozisyonuna gireceğinizi ve şu anda öğrendiklerinizin buna değdiğini bilin. Neye ihtiyacınız olduğunu öğren; mümkün olan en iyi görünümü aldığınızdan emin olmak için gerekli deneyimi edinin ve Satürn retroyken doğru bilgi akışını takip ettiğinizden emin olun.

 

İKİZLER VEYA YÜKSELEN İKİZLER

Satürn; kaynaklar, finanslar, birleşmeler ve mülkler alanındaki burcunuzda durmadan yoluna devam ediyor. Bu, yatırım yaptığınız grafiğin "tüketilmesi" alanıdır ve ciddi bir taahhütte bulunur; belki de kalıcı olan yasal veya finansal açıdan bağlayıcı bir anlaşmadır. Eğer 7. Ev buluştuğunuz ve evlendiğiniz yerdeyse, 8. Ev aşağıya çekildiğiniz, kirlendiğiniz ve seks yaptığınız yer. Önümüzdeki yıllar için gündeminizde “bir araya gelmek”, bir ortağınızla varlıkları birleştirmek, kendi borcunuzu ödemek veya bir şekilde kendinizi güçlendirmek. Burası aynı zamanda ölüm ve dönüşüm evidir, bu nedenle haritanın bu bölgesinden geçen sert Satürn'le bazı keskin haberler veya gerçekler olabilir.

Şimdi Satürn'ün artık bir dönüş yapmasıyla bu temalar çarpık bir hal alabilirdi. Kredileri veya borç parayı ve imzaladığınız tüm yasal sözleşmeleri incelemek için birçok duraklama yapın. Eylül'deki taahhütlerinizle ilerlemek çok daha kolay olacak, Satürn burcunun en samimi alanında ilerliyor.

 

YENGEÇ VEYA YÜKSELEN YENGEÇ

Satürn, Aralık 2017'den bu yana ortaklık içinde ciddileşmenizi ve başkalarıyla gerçekçilikle yüzleşmenize yardımcı olmaya çağırıyor. İlişkiler yakın zamanda zor bir iş gibi gözüküyor olabilirdi ve belki de dahil olduğunuz insanlar, soğuk veya uzak görünüyorlardı. Artık aşk veya iş dünyasında ortaklıkları daha ciddiye alıyor olabilirsiniz. Bunun tersine, “ebeveyni” gibi, sizin için daha fazla sorumluluk alan başka kişiler olabilir. İşbirlikleriniz ne istediğinizde ve partiye davet etmek için güvenilir artı 1'in kim olduğunu bilmek her zamankinden daha yakınsın. Satürn Retrosu, birebir nasıl başa çıkacağınızı hassas bir şekilde gözden geçirmenizi ister. Yeni taahhütlere atılmak için bir zaman olmasa da ve aynı zamanda ticari işbirlikleri için de geçerlidir. Nerede durduğunuzu yeniden değerlendirebilirsiniz. Ne istediğiniz ve ne yapmadığınız konusunda ciddileşebilirsiniz.

 

ASLAN YA DA YÜKSELEN ASLAN

Ciddi Satürn, sağlık ve sağlıklı yaşam evinizden geçiyor, rutin meselelere ve günlük işlere odaklanıyorsunuz. Şimdi kendinize sorun, zamanlamanız ve diyetiniz size ne kadar iyi hizmet ediyor?

Satürn'ün artık gündelik alanda geriye dönük olarak gerilemesi, günlük olarak nereye gittiğinizi (iş yerinizi de) kapsar. Yaz aylarında işle ilgili meseleleri, iş ve zindeliği düzenleyebilir, yapılandırabilir ve geliştirebilirsiniz. Sizi biraz zorlayabilir. Ancak Eylül ayından sonra rahatlayacaksınız.

 

BAŞAK VEYA YÜKSELEN BAŞAK

Aralık 2017'den bu yana, eğlenceli ve romantizm evinizde dolaşırken, yoğun tutkularınıza daha ciddi davranmanızı isteyen Başak’ta hafta sonu yumuşak bir Satürn geçirdiniz. Yaratıcı eviniz Satürn'ün katı gözünü ele geçiriyor; bu nedenle hobilerinizi ve ilgi alanlarınızı yeni seviyelere taşıyor, sevdiğiniz şeyleri daha pratik bir çalışmaya dönüştürüyor olabilirsiniz. Satürn’ün yeteneklerinin dünyanızın daha ciddi bir parçası olmasına izin veriyor. Aşk gündemde olmasa da, kalbinizi kimin çaldığı konusunda daha ciddi olduğunuz anlamına gelebilirdi.

 

TERAZİ VEYA YÜKSELEN TERAZİ

Satürn, “aile evinizi”, ev kurulumunuzu ve evinizi, hatta “iş ailenizi”, rahat yuvanız olan çevreyi ve ayrıca duygusal dengeyi nasıl kazandığınızı, Terazi'yi yeniden yapılandırıyor. Kişisel yaşamınızda ve ikamet ettiğiniz yerde meydana gelen değişikliklerle sonuçlanan 2019’da aile mirasınızı ve mirasınızı ve köklerinizi araştırıyor olabilirsiniz. Artık aile hakkındaki düşüncelerinizin sizin için doğru, gerçekçi ve gelecekteki taahhütlere layık olduğunu görmenin zamanı geldi. 2017 Aralık ayından bu yana geliştirdiğiniz fikirleri evinizde tekrar gözden geçirin; başkalarıyla birlikte yaşadığınızı ve duygusal dengeyi nasıl kazandığınızı içerebilir. Bir ev satın almak veya taşımak istiyorsanız Eylül ayından sonra çok daha kolay olabilir.

 

AKREP VEYA YÜKSELEN AKREP

2017 yılının Aralık ayının sonlarından bu yana iletişim bölgenizi gezen ve sizi düşündüğünüz ve bağladığınız şekilde bir yükseltme yapan bir disiplin gezegenine sahip oldunuz. Yerel komşulardan, evde, okulda veya ofiste, sizi çevreleyen "kardeşler"in ya da tam anlamıyla kardeşlerinizi veya kız arkadaşlarınızla bazı sert darbeleriniz olabilir. İlkbahar ve yaz size öğrendiğiniz derslerin iyi bir şekilde kullanıldığını, en yakın çevrelerinizde yazma, iletişim ve iletişim kurma imkanı sunar. Becerilerinizi kullandığınızdan emin olun.

 

YAY VEYA YÜKSELEN YAY

Satürn, finansal durumunuz üzerinde çalışıyor, para meseleleriyle ilgili sorumluluklarınızı daraltıyor.

Aralık 2017’den bu yana para az gözüküyor olabilir veya basitçe “dolaşmak için yeterli değil”, sıkıntı titreşimleriyle gelen bir hissin farkında olmuş olabilirsiniz. Gelecek yıllarda çok daha iyi bir konumda olacaksınız ve Satürn para evinizde gerçekleştirdiği bu turu çok iyi bir şekilde ödeyecek. İlkbahar-yaz döneminin bu geçici dönemi, nerede durduğunuzu, gerçekçi olarak değerlendirmek için mali kaynaklarınıza ve mülklerinize bakmakla ilgilidir. Kişisel tasarruflardan ve kazandıklarınızdan sorumlu olmak; bu sizin çantanız ve harcamalarınızla ilgili sınırlar ile ilgilidir. Eşyalarınıza dikkat edin.

 

OĞLAK VEYA YÜKSELEN OĞLAK

Satürn Aralık 2017'den bu yana burcundaydı. Bu oldukça sizi rahat hissettirdi. Gezegeniniz evenize doğru dönüyor. Hiç şüphe yok ki, kişisel bir görev duygusuna adım attınız veya görülen projeler, planlar ve kişisel hedeflere odaklanın. Şimdi yavaşlama ve ilk planlarınızın istikrarlı olduğunu görme zamanı. Durum değerlendirmesi yapmak; kesin kişisel sınırlarınızın sadece sizin için yerinde olmasını sağlamak ve durdurmak için harika bir zaman. Bu öz disiplin duygusunu benimsemiş olmanız mümkün. Satürn yaşamın yapısal yönünü yönettiğinden ve en fiziksel “kendi”den gezegen geçişiyle geçtiğinden, kemiklerinizin ve dişlerinizin kontrolünü yaptırmak isteyebilirsiniz. Satürn'ün 2017 işaretine girmesinden bu yana kilo kaybetmiş olabilirsiniz. Bu süre zarfında yeterince neşenizden ve beslenmenizden emin olun. Bu durum en çok burcunun başında doğan Oğlaklar için önemli.

 

KOVA VEYA YÜKSELEN KOVA

Satürn hükümdarlarınız arasında (Uranüs ile), bu yüzden geriye dönük hareket halindeki bu gezegen ile geri çekilmek ve daha keskin bir şekilde yeniden değerlendirme yapmak için geri çekiliyor olabilirsiniz. İstenmeyen alışkanlıklarınızı bırakmak için mükemmel bir zaman. Devam eden planlara veya uzun vadeli stratejilere teslim olmalısınız. İyileşmek ve önemli geçişler, kapanışlar üzerinde çalışmak için 3 yılınız var. Gelecek yıllarda ağır görevleri ve sorumlulukları benimsemiş olacaksınız, bu yüzden büyük bir yaşam dönüşümünde nelerin gitmesi gerektiğini düşünün ve bunları bir kağıda yazın.  

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK

Satürn, 2017'den bu yana geniş ağlarınızda ve dostluklarınızda takılıyor, grup dinamiklerini elden geçiriyor ve sizi ortak inançlarla yükseltilmiş bir topluluğa uyarlıyor. Evinizde güçlü bir oyuncu ile karşılaşabilirsiniz ya da harika bağlantılardan yararlanabilirsiniz. Oğlak burcundaki Satürn, aynı zamanda daha geniş dünyadaki belirli otorite figürlerinde de ortaya çıkabilir. Bunlar; patron, meslektaş, aile üyesi veya yaşlı birisi olabilir. Burcunuzun bu bölgesindeki Satürn ile kadroyu yeniden düşünmek isteyebilirsiniz. Kendinizi kuşatmak istediğiniz ortaklar kimler ve onlarla en iyi nasıl ilişki kurabilirsiniz? Buna yoğunlaşmanızda yarar var.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI