Hoşgeldin Ey Rahmet Elçisi - BARIŞ SANIGÖK

6 Kasım 2019 Çarşamba 00:04

Rabiû'l Evvel ayının On ikinci günü dünyamıza bir ışık doğdu. Gökyüzünde adı Ahmed, yeryüzünde adı Muhammed (s.a.â)'dır.

“Hz. Muhammed (s.a.â), Pazartesi günü dünyaya geldi, Pazartesi günü Pey­gamberliğini açıkladı, Pazartesi günü Mekke’den Medîne’ye hicret etti, Pazartesi günü Medîne’ye vardı, Pazartesi günü dünyadan ayrıldı. Pazartesi gü­nü (Kâbe’de hakemlik yaparak) Hacer-i Esved’i yerine koydu. Pazartesi günü Bedir zaferini kazandı. Pazartesi günü الْيَوْمَ اَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ “Bugün size dîninizi tamamladım.”

(Mâide - 3) âyeti nâzil oldu.” (Ahmed, I, 277; Heysemî, I, 196)

Rasûlullâh Hz. Muhammed (s.a.â) Efendimizin kâinâtı teşrîf ettiği mübârek gecede bâzı hârikulâde hâller mucize olarak vukû bulmuştur. Bu mûcizelerden birkaçı şöyledir:

1- Hz. Âmine’nin bildirdiğine göre kendisi, ne hâmileliği ne de doğum esnâsında hiçbir zahmet çekmemiş ve Allâh Rasûlü dünyâya gelirken doğu ile batı arasını aydınlatan bir nûrun kendisinden çıktığını görmüştür. Hz. Muhammed (s.a.â) temiz bir şekilde, ellerini yere dayayarak dünyaya teşrif etmiş ve başını semâya kaldırmış gündüz gözüyle nuru heryeri aydınlatmıştır. (İbn-i Sa’d, I, 102, 150.)

2- O anda şeytan, hayâtında hiç olmadığı kadar büyük bir çığlık koparmıştır. (İbn-i Kesîr, el-Bidâye, II, 271.)

3- İran başkadısı ve din adamı Mûbezân, rüyâsında birtakım serkeş develerin bir sürü yürük atları önlerine katarak Dicle ırmağını geçtiklerini, İran topraklarına yayıldıklarını görmüştür.

4- Semâve Vâdisi’ni su basmıştır. (Semâve, Kûfe ile Şam arasında, Bağdat’ın 235 km. güneydoğusunda, Kelb arâzisinde, taşsız bir çöldür.)

5- Kisrâ’nın sarayından 14 sütun yıkılmıştır.

6- İranlıların, tapınaklarında bin yıldan beri hiç sönmeden yanan ateşleri sönmüştür.[4]

7. Dünyanın en büyük putu yıkılmıştır.

8- Mekke’de ticâretle meşgul olan bir yahûdî, Rasûlullâh Hz. Muhammed (s.a.â) dünyaya geldiği gece, Allâh Rasûlü’nün dünyâyı teşrîfinin alâmeti olan yıldızın doğduğunu görmüş, Kureyş meclislerine bildirmiştir.

Bilindiği üzere peygamber habercisi olan yıldız, her peygamberin yeryüzune zahir oluşunun haberini vermek için dünyaya yakınlaşır ve gündüz gözüyle görünüz. Bu olay, bu mucize bizlere sahte peygamberi ayrıştırmada yardımcı olur.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (s.a.â) ve Ehl-i Beyt'in şefaati ve bereketi sizlere olsun...

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI