Son Yüzyılın En Uzun Ay Tutulması - BARIŞ SANIGÖK

17 Kasım 2021 Çarşamba 17:58

Bilimsel açıdan Ay, kendi yörüngesinde dolanırken, kimi zaman Dünya'nın gölgesine girer. Buna Ay tutulması denir. Ay tutulması, dolunay zamanında ve Ay'ın düğüm noktalarına yakın olması durumunda meydana gelir. Ay'ın, Dünya'nın gölgesine girmesi ile Güneş'ten aldığı parlaklığı kaybetmesi neticesinde görülür…

Astrolojiyi yakından takip eden vatandaşlar ay tutulmasının gökyüzünde meydana gelen doğa olaylarının, astrolojik gelişmeleri etkilediğini düşünüyor.

19 Kasım Cuma günü başlayacak olan parçalı ay tutulmasının saat 09:00'da başlayacağı ve 15:05'te sona ereceği Kandilli Rasathanesi tarafından duyuruldu.

Her ay, yeniay ve dolunay olur. Fakat tutulmalar, yeniay ve dolunayların Ay düğümlerine belli yakınlıkta olduğu zamanlar gerçekleşir. 19 Kasım'da gerçekleşecek olan Ay tutulması Boğa burcunda olacak.

Haziran 2020'den bu yana İkizler-Yay burçlarında gerçekleşen tutulmalar 4 Aralık'ta Yay burcundaki Güneş tutulmasından sonra, 2023 sonuna kadar Boğa-Akrep burcunda devam edecekler. 19 Kasım tutulması da önümüzdeki 2 sene boyunca sınanacağımız alanların konu başlıklarını veren, fragman tadında bir tutulma olacak. 19 Kasım'da gerçekleşecek olan Ay tutulması astrolojik açıdan baktığımızda Boğa Ay tutulmasında etkileri kuvvetli bir tutulma olduğunu görüyoruz. Algol isimli önemli bir sabit yıldız üzerinde gerçekleşen tutulmaya Jüpiter'in de sert açısı var. Medusa ile özdeşleştirilen Algol yıldızı çift yönlü bir yıldızdır. Hem iyicil hem de kötücül çalışabilir. Getirdiği sınavlar da ilişkileri ve maddiyatı anlatan Venüsyen sınavlardır.

Uranüs ve Mars da beklenmedik öfke patlamalarını, çatışmaları ve ön görülmeyen bazı eylemleri gündeme getirecek. Bu süreçte tepkisel davranmamaya dikkat edilmeli.

Dünya genelinde ani hava değişimleri, ekonomik dengesizlik ve güvenlik sorunları gündemde olacak. Aynı zamanda sağlık sektöründeki olumlu gelişmeler de hızlanacak.

Sağlık olarak da baş, boyun, boğaz, ses telleri, bademcikler, tiroit ile ilgili sorunlarda artış olabilir.

Boğa Ay tutulmasından 16-22 Kasım, 16-22 Şubat, 15-21 Mayıs ve 17-23 Ağustos arasında doğanlar ve haritalarında 27 derece civarında sabit burçlarda (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) önemli yerleşimi olanlar daha yoğun etkilenecekler arasında olacağı hakkında konu edildi.

Bu Ay tutulmasında kişisel anlamda paramızı arttırmak adına yatırımlarla ilgilenebilirsiniz. Atacağımız adımların, ortaya somut ve kalıcı sonuçlar çıkarması temennimizde. Fakat hem Mars’la Uranüs’ün karşı karşıya olması hem de Jüpiter’in tutulmaya sert etkisi nedeniyle, maddi konularda ortaya çıkan ani harcamalar, gereksiz risk alma dürtüsü, plansız-programsız hareket etmenin sonuçları size hüsran olabilir.

Ayrıca Ay tutulması öncesi sıkıntılı ve beklenmedik durumlar yaşanabilir! Dünya genelinde agresif, savaş gibi isyanla ilgili, ayrıca volkanik patlamalar ya da doğal afetlerle ilgili sarsıcı olaylar gerçekleşebilir!

Hz. Muhammed (s.a.â) Efendimiz; ‘"Ay ve güneş Allah'ın varlığını ve kudretini gösteren alametlerdir.

Ay veya güneş tutulmasını gördüğünüz zaman, açılıncaya kadar namaz kılın, dua edin." diye buyurmuştur.

(Buhari, Küsuf, 1, 15; Müslim, Küsuf, 5).'' hadi

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.