Bayramımız Kutlu Olsun - Bayan Aurora'nın Yazısı

Bayramımız Kutlu Olsun - BAYAN AURORA

08.04.2024 13:06 | Güncelleme Tarihi: 08.04.2024 13:06

Mübarek Ramazan ayını geride bırakıyoruz, önümüz Ramazan Bayramı. Bütün bir Dünya zor günlerden geçiyor. Çevremiz adeta ateş çemberine dönüşmüş durumda. 2022’in Şubat ayından bu yana Rusya-Ukrayna savaşı devam ediyor. Hamas’ın saldırısını bahane eden İsrail, 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze’de insanlığı katlediliyor. Ve birçok bölgede savaşlar, iç çatışmalar sürüp gidiyor.  Tüm bunların yanı sıra, ekonomik dalgalanmalar da milyonlarca insanı etkiliyor. Elbette Dünya’daki bu gelişmelerden ülkemiz de etkileniyor. Ülkemizde de dün de bugün de ekonomik sıkıntılar yaşandı, kim bilir önümüzdeki süreçlerde de yaşanacak. Ama bunlar hep dönemsel olmuştur. Ve hepsi de atlatılmıştır.

Bunu, millet olarak hep dayanışma ruhuyla başardık, bundan sonra da başarmaya devam edeceğiz. İşte bunun en güzel örneklerinden birisi dini bayramlarımızdır. Bayramlarımız bizi biz yapan değerlerimizin başında gelir. Bu müstesna günlerde kırgınlıklar, küskünlükler son bulur, herkes birbiriyle kucaklaşır. Bayramlarımız dayanışmanın doruk noktaya ulaştığı özel günlerimizdir.

İşte bu hasletler, Türk milletini kederde, sevinçte hep birlikte tutmuştur. 6 Şubat Asrın Felaketi'nde nasıl bir arada olduysak, kutlamaya hazırlandığımız Ramazan Bayramı’mızda da dosta düşmana karşı tek yürek olduğumuzu bir kez daha göstereceğiz.

Bu vesileyle, başta Adanalı vatandaşlarımız olmak üzere, milletimizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlar, sağlık, huzur ve refah dilerim.