Sokakta Yaşayanların İhtiyaçları 15 Nisan'a Uzatıldı

Devletimiz kimseyi aç ve açıkta bırakmaz - BAYAN AURORA

26.03.2024 16:00 | Güncelleme Tarihi: 26.03.2024 16:00

Türkiye Cumhuriyeti Devleti sosyal bir devlettir.

Kimseyi aç ve açıkta bırakmaz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ülke genelinde kış şartlarının etkisini göstermesiyle birlikte sokakta yaşayan kimsesizlerin barınma ve temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 81 il valiliğine, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gönderdiği genelgeyi 15 Nisan’a kadar uzatmış.

Kış aylarının başlangıcında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın imzasıyla gönderilen genelge ile vatandaşlara yardım ve gerekli hallerde psikososyal destek sağlanıyordu.

Böylelikle soğuk kış aylarında sokakta tek bir vatandaşın dahi kalmaması için gerekli iş ve işlemler hızla hayata geçiriliyor, il ve ilçelerdeki evsiz, mekansız ve kimsesiz vatandaşlarımızın tespiti yapılarak, onlara sıcak bir ortam kazandırılıyordu.

Devletimiz de ülkemiz de büyüktür, güçlüdür.

Bugünkü ülke yönetimi, sosyal devlet olmanın en güzel örneklerini dün olduğu gibi bugün de sergilemektedir.

Yarın da böyle olacağından kimsenin kuşkusu bulunmamaktadır.

Adana'da 15 Günlük Hava Durumu İçin Tıklayın!Toplum olarak da biz böyleyiz. Yardımlaşma, dayanışma bizim ruhumuzda vardır.

İnsanlarımızın acısıyla hüzünlenir, sevinciyle mutlu oluruz.

Bakın, asrın felaketi 6 Şubat depremlerinde devlet-millet el ele vererek, büyük yaraları sardık, sarmaya da devam ediyoruz.

Aynı duygu ve düşünceyi içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayında da yaşıyoruz, bayramda da yaşayacağız.