TEK ÇÖZÜM “Ç Ö Z M E K” - CÜNEYT ÖRKMEZ

26 Ekim 2014 Pazar 15:44

Kendine dünyanın en gelişmiş on ülkesinden biri olma vizyonunu koymuş bir ülke düşünün. İster muasır medeniyet deyin, iyi ekonomi deyin, sosyal refah deyin, ne derseniz deyin.

Düşündüğünüz kendi ülkeniz olsun.

Düşünün çünkü düşünmeye değer çok önemli bir nedeniniz var. Daha etkili olacaksa, gerekiyorsa bencil olun.

Diyelim ki tek düşündüğünüz kendiniz ve aileniz olsun.

Güven önemli bir ihtiyaçtır ve insanlar öncelikle kendilerini ve ailelerini güvende hissetmek isterler. İnsan olarak orta çağda bunu için kaleler inşa ettik. Güçlü ve yüksek duvarlar içinde güvendeydik.  Ama onlar da yıkıldı. Sonra sınırlar çizdik. O sınırları korumaya çalıştık. Savunma bütçelerimiz oldu. Çok para harcadık. Ama bu gün o da yetmiyor. İçimizde ayrıştık, çatıştık. Neden oldu niye oldu diye düşünmeyi boş verelim. Geçmişi deşmenin faydası yok.  İçimizdeki bu ayrışmanın bedelini ödedik.

Ama bir sonu olmalı.

Çünkü bu bir sorun ve bu sorunla yaşamak artık imkansız.

Sorunun çok acı, can alıcı taraflarını gördük ve bundan sorunun tüm tarafları da büyük zarar gördü. Ne tarafı ? Hangi taraf ? Taraf kim ?

Biz, hepimiziz.

Bir ülkesi olan bizleriz. Ülkesiz olamayacak kadar çaresiziz aslında.

Büyük bir işimiz var. Gerekçe üretmeden düzeltecek bir işimiz. Sloganlarla çözümleri birbirine karıştırmadan adım adım acil önceliği olan, çözülecek bir iş bu.

Ve önümüzü açacak tek çaremiz ÇÖZÜM.

Batman’dan Diyarbakır’dan, Van’dan, Mersin, Aydın, Edirne ve Trabzon’dan, 81 ilden bakarak gördüğümüz en aydınlık gelecek ÇÖZÜM.

Nereden bakarsan bak güzel görünecektir.

Gerekçe üretmeden inanarak çözelim artık.

O zaman çok daha iyi hissedeceğiz. Geleceğimiz bu ÇÖZÜM’de.

“Karşılaştığınız herhangi bir problem, o problemi yaratmış olduğumuz zamandakiyle aynı düşünce düzeyinde çözülemez.” Albert Einstein

Düşünce düzeyimizin değişmesi için yeterince zaman geçti. Acı dolu bir zamandı bu.

ÇÖZÜM’ü düşünmek elimizde.

Hepimiz aynı saftayız. İnandırıcı gelsin.

Artık çözüm gelsin.

Cüneyt ÖRKMEZ

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI