Bakan Çelik'ten bu beklenirdi - FATMA İNCİ GÜL

17 Temmuz 2014 Perşembe 18:48

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı, Ömer Çelik, çeşitli etkinliklere katılmak üzere geldiği memleketi Adana'da tam bir devlet adamı profili sergiledi.

Başbakana en yakın isimlerin başında gelen Bakan Çelik, Adana'daki temasları çerçevesinde siyasi parti ayrımı gözetmeden Büyükşehir'in MHP'li Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan'ın CHP'li Başkanı Zeydan Karalar, Yüreğir'in AK Partili Başkanı Mahmut Çelikcan ile Çukurova'nın CHP'li Başkanı Soner Çetin'i ayrı ayrı ziyaret etti.

Beraberinde Adana Valisi Mustafa Büyük'le birlikte başkanları ziyaret eden Bakan Çelik, 30 Mart seçimlerinin artık geride kaldığına dikkat çekerek, hep birlikte Adana'ya hizmet edeceklerini açıkça dile getirdi.

"Adana'ya yapılacak her hayırlı işin hamisi olacağını" deklare eden Ömer Çelik'in bu sözü çok önemli.

Buradan şunu rahatlıkla anlamak mümkün.

İster Büyükşehir ister diğer merkez ilçe belediye başkanları olsun, Adana'ya bir çivi çakacakları anda, yanlarında Bakan Çelik'i ve dolayısıyla iktidarın gücünü göreceklerdir.

Adana'nın içinde bulunduğu koşulları göz önünde tutarsak, bu desteğe şiddetle ihtiyacı olduğunu bilmem söylemeye gerek var mı?

Şimdi buradan yola çıkarak, belediye başkanlarına bir önerimiz olacak!

Kolları hiç zaman kaybetmeden sıvayın.

30 Mart'tan sonra oluşan birlik beraberlik görüntüsünü daha da pekiştirin hatta hayata geçirin.

O zaman hep birlikte, Bakan Çelik'in, sizleri ziyaretinde dile getirdiği sözlerin bir vaatten ibaret olmadığını göreceğiz.

Yeter ki küçük bir çaba gösterilsin...

Bakan Çelik, kendinden bekleneni, tüm kamuoyunun gözleri önünde deklare ederek yerine getirdi.

Sıra, sizlerde...

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

İNGİLİZCE YAZILARI