Büyükşehir’in Büyük derdi - FATMA İNCİ GÜL

8 Mayıs 2019 Çarşamba 09:53

5 dönem belediye başkanlığı yapan Aytaç Durak’ın, görevden alınmasıyla başlayan Zihni Aldırmaz dönemi büyük derdin başlangıç noktası oldu.

Başkanlık makamına hazırlıksız bir şekilde oturan Aldırmaz, 1300 civarındaki personel sayısını çok kısa bir süre içerisinde 8500’e çıkartarak, belediye bütçesinin büyük bir kısmıyla personel giderlerini karşılamak zorunda kaldı.

Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Hüseyin Sözlü de bu sayıyı 17500’e çıkardı.

Yani personel sayısını 15 katına çıkardı.

Dolayısıyla Sözlü, Adana halkının, hizmet olarak beklentilerine cevap veremedi.

Adana ile ilgili vizyon çalışmalarından uzak kısır döngüler içerisinde 5 yılını tamamladı.

Sonuçta da MHP’nin kalesi olan Adana’da Cumhur İttifakı’nın adayı olarak Zeydan Karalar’a karşı seçimi büyük bir oy oranıyla kaybetti.

4 milyarlık borç yükü 17500 kişilik personel ordusu, bizzat temeli MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından atılıp bir türlü tamamlanamayan Ozan Arif Köprüsü, yılların kamburu Metro’nun borcu ve yarım kalan birçok yatırım dolasıyla müteahhitlere olan yüklü miktardaki borç tutarı…

Bunların tamamına bakıldığında altından kalkılması zor bir dönemeçle sayın Zeydan Karalar’ın karşı karşıya bulunduğunu görebiliriz.

Adana’nın şansı, Zeydan Karalar gibi Türkiye’nin en problemli ilçelerinden Seyhan’ın Belediye Başkanlığını yapmış olması,

Adanalı kimliğiyle Adana’yı çok iyi tanıyor olmasının avantajıyla tarafsız bir yönetim biçimi sergilemesi,

Ve geçmiş deneyimlerinin vermiş olduğu yaratıcı gücü...

Bunu bir gazete sahibi olarak böyle görüyorum.

Ve böyle de devam etmesini arzuluyorum.

Çünkü Adana hepimizin…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

İNGİLİZCE YAZILARI