Gazette 8 yaşında… - FATMA İNCİ GÜL

10.1.2022 09:28:00

Bir çoğunuzun hayalidir; “gazeteci” olmak…
Son yıllarda, sosyal medyadaki paylaşımlara bakıldığında bir nevi bu hayalinizin az da olsa gerçeğe dönüştüğüne şahit oluyoruz.
Bazen bir muhabir gibi olay yerinde olup bitenleri anlatırken, bazen de bir gazeteci gibi bir olayı derleyip toplayıp kamuoyu ile paylaştığınızı görüyoruz.
Belki hepinizin değil; fakat birçoğunuzun içinde bir gazetecilik ruhu var.
Ben de küçük yaşlarda arkadaşlarımla evcilik oyunu oynarken, hep gazeteci olurdum.
Bir daktilom, bir fotoğraf makinem olurdu.
Ortaokulu bitirdikten sonra Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun; Babam, Anadolu İletişim Meslek Lisesine yazdırdı. 
Hayalimin gerçekleşmesinde canım babamın rolü çok büyüktü.
Babamı, sonsuz minnet ve özlemle anıyorum.

Hazırlık sınıfını geçtikten sonra birinci sınıfa başladığımızda, Bülent Ecevit’in, koalisyon hükümetinin başbakanı olduğu 1999 yılında, imam hatip ve meslek liselerine getirilen katsayı uygulaması ile bizler de nasibimizi aldık.
İmam hatiplere getirilen katsayı yüzünden en çok meslek liseleri kaybetti. Çünkü katsayı uygulamasıyla meslek liselilerin de üniversiteye girişi zorlaştırıldı.
Ve zorunlu olarak önlisans okuyacaktık.
Lisans okumamız neredeyse zorlaşmıştı.
Aslında yol yakınken, düz liseye geçebilirdim; fakat geçmedim.
Çünkü gazeteci olmak en büyük hayalimdi.
Vazgeçmedim.
Liseden sonra 2 yıl boyunca gazete ve televizyonda çalıştım.
Ve 2013 yılına kadar birçok gazete ve televizyonda çalıştım.
2013’ün sonlarına doğru “Neden; dinamik, inovatif ve ileriye dönük günlük bir gazeteyi yayın hayatına geçirmiyorum” dedim.
Ve Gazette, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde, 2014 yılında ilk kez Adanalı okurlarıyla buluşurken, dijitalleşmesin hayatımızdaki önemini göz önünde bulundurarak, gazette.com.tr ve sosyal medya hesaplarımızı 2013 yılında hayata geçirmiştik.
Gazette’nin misyonu; her sayının bir öncekinden daha kaliteli olabilmesi için çok çalışmak,
Vizyonu ise; her eve her gün bir Gazette’nin girmesi.

Bunları büyük oranda gerçekleştirdik.
Hatta İnci Medya Prodüksiyon şirketi olarak, 2021 yılının Kasım ayında Aesthetics dergisini ve gerek Türkiye’de olup bitenleri haber bültenlerimizle, moderatörlerimizin birbirinden farklı konu, konukla yapılan kaliteli programlara imza atılan, haftanın 7 günü 24 saat boyunca kesintisiz yayın yaptığımız YouTube kanalımız Gazette TV’yi de sizlerle buluşturduk.

Ve önümüzdeki günlerde yeni sürprizlerimiz olacak.

Tüm çalışma arkadaşlarıma, moderatörlerimize, köşe yazarlarımıza, bu haklı gururu bizlere yaşatan tüm okur, izleyenlerimiz ve sevenlerimize sonsuz teşekkür ediyorum.
Şüphesiz ki Gazette, siz kıymetli okur ve izleyenleriyle daha da ilerleyecek.
Bugün, Gazette, 8 yaşında…
Nice 8 yıllara…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

İNGİLİZCE YAZILARI