GAZETTE HEP GENÇ KALACAK!.. - FATMA İNCİ GÜL

15 Ocak 2018 Pazartesi 16:30

Gazetecilik dünyanın en meşakkatli mesleklerinin başında gelir. Zordur, özveri ister, mesai kavramı yoktur, yeri geldiğinde günün 24 saati çalışmayı gerektirir. Dün, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladık!..  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, meslektaşlarımız için önemli bir gündür. 212 sayılı eski Basın Yasası’yla, çalışan gazeteciler özlük haklarına kavuşmuştur.

İşte yine böyle bir 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde, elinizde tuttuğunuz “Gazette” ilk sayısını yayınlamanın haklı heyecanı ve gururunu yaşıyordu.

Tarihler o zaman 2014’ü gösteriyordu. Aradan tam 4 yıl geçmiş. Aynı tarihte, kentimizde günlük olarak yayınlanan “Adalet” gazetesini de bünyesine dahil eden Gazette, bir yanıyla da 14. yılını kutluyor.

Bu süre içinde okurlarımızın, GAZETTE de kendinden bir şeyler bulabileceği yöntemler geliştirdik.

En son geliştirdiğimiz yöntemlerden birisi de, Adana’ya Özgü Bulmaca…

Adana yerel basın tarihinde bir ilke de imza atmış olduk.

Misyonumuz; her sayının bir öncekinden daha kaliteli olabilmesi için uğraş vermek,

Vizyonumuz ise;  bunu başararak bölgemizdeki her eve bir Gazette’nin girmesini sağlamak.

Bu hedeflere kısa zamanda ulaşacağımıza inancımız tam.

Adanalı hemşerilerimize, okurlarımıza her gün dolu dolu başka bir sayıyla GAZETTE okutturmanın haklı gururunu da yaşıyoruz.

Yayın hayatımıza ilk adım attığımız gün, okurlarımıza, Adanalıya ve Adana’ya söz verdik. Bu söz, Gazette’nin sadece gazetecilik yapacağına dair idi. Toplumsal yaşam için çok kısa, bizim için azımsanmayacak bu 4 yıl gösterdi ki, Gazette verdiği sözü kelimenin tam anlamıyla yerine getirdi.

Bu bir iddia değil. Okurlarımızın, Adanalı hemşehrilerimizin bize verdiği güç ve moral, Gazette’nin doğru yolda olduğunun somut bir kanıtını teşkil etmektedir.

Böbürlenmeyeceğiz, kimseye tepeden bakmayacağız... Söz verdiğimiz gibi sadece gazetecilik yapacağız. Gazette, her zamanki gibi basın meslek ilkelerini, gazetecilik etiğini önceliğine koyacak, yayınlarında kamu yararını gözetecektir.

4. yılımıza girdiğimiz şu günlerde...

Haklı olarak gururluyuz, onurluyuz, mutluyuz.

Ancak bunun yeterli olmadığının da farkında ve bilincindeyiz. 4 yıllık sürecin omuzlarımıza ağır bir sorumluluk yüklediğini biliyoruz. Üstelik bu sorumluluğün her geçen gün daha da artacağını da...

İşte bu sorumluluk, bizim gazetecilik aşkımızı daha da körüklemekte, kendimizi her gün aşmak ve yenileme gereğini de beraberinde getirmektedir.

Farkındayız, daha yolun başında, genç bir gazeteyiz. Şunun sözünü veriyoruz ki, çok uzun yıllar geçse de Gazette, gazeteciliği profesyonelce ama amatör bir ruhla yapacak, yine “genç” kalmaya devam edecektir.

İşte bu bağlamda...

Gazette, bir kar topu gibi günden güne büyümesini, atılımlarını ve yeniliklerini sürdürecektir.

Sizlerden aldığımız güç ve destekle daha nice yıllara.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

İNGİLİZCE YAZILARI