Her şey daha güzel olacak - FATMA İNCİ GÜL

30 Mart 2014 Pazar 18:52

52 milyon

 

Adana’da yaklaşık 1 buçuk milyon kişi oy kullandı.

 

İşte Adananın Kaderi

                                     ………………….

                                     ………………

                                     …………

                                     ……

                                     …

 

Genel seçimleri aratmayacak, üst düzeyde bir mücadele ama bir o kadar da demokratik seyreden bir seçimi daha geride bıraktık. Hatay ve Şanlıurfa’da son gün yaşanan tatsız ve üzücü olaylar yüzünden, bu kadar önemli bir süreci, kimsenin burnu kanamadan yaşamanın mutluluğu ve gururu boğazımıza tıkandı.

Önemli bir süreçti. Çünkü bugünden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Tanrının bir lütfu olarak, insan her anını farklı yaşar… Bir şeyi, tıpa tıp bir başka zaman yaşamak tamamen imkansız… Önemli olan, yaşananları hep ileriye götürmek, hep güzelleştirmeye çalışmaktır.

İşte, seçim sonuçlarına bakarak, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını görebilmek için kahin olmaya gerek yok. Artık seçimler bitti, tablo ortada… Geriye dönüş yok… Önemli olan, bu tablo ile şehirlerimizi, köylerimizi, tüm yaşam alanlarımızı hep birlikte el ele verip çok daha ileriye götürebilmek için mücadele etmek zorundayız.

Bu bizim için bir gerekliliktir, bir görevdir… Eğer kendimizi seviyorsak, eğer çocuklarımızı seviyorsak ve eğer ülkemizi seviyorsak, bunu yapmalıyız.

Tüm dünyanın gıpta ile baktığı o kadar güzel bir ülkede yaşıyoruz ki, onu talan etmeye, bozmaya hakkımız yok. Tam tersi, daha da güzelleştirmeye çalışmalıyız ki hem biz daha iyi, daha çağdaş bir ortamda yaşama hakkına sahip olabilelim, hem de Türkiye’mizi bir dünya ülkesi haline getirebilelim.

Yerel yönetimlerin, bir ülkenin geleceği için ne kadar önemli olduğu artık yadsınamaz bir gerçektir.

Yerel yönetimlerin başarısı, o ülkenin görüntüsü ile doğru orantılıdır. Bir ülkenin görüntüsü ne kadar iyi, ne kadar çağdaş olursa, dünyada o kadar itibar görür, o kadar sözü dinlenir ve o kadar aranılır olur.

Biz insanlar içinde bu böyle değil midir? Kendine bakan, iyi görünüşlü birine verilen itibar ile kendisine bile saygısı olmayan pejmürde birine verilen aynı mıdır?

İşte bu gerçeklerden yola çıkarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Tüm adaylar, seçim sürecinde, aday oldukları belediyeler için çok güzel projelerden bahsettiler. Kazanan adayların projelerinin diğerlerinden daha fazla benimsenmesi, onları başkanlık koltuğuna oturtmuş bulunmaktadır. Bu projelerini gerçekleştirebilmeleri için onları çok yoğun bir dönem bekliyor. Başka seçenekleri yok. Projelerini hayata geçirmek zorundadırlar. Ama bunu ancak bizimle, bizim desteğimizle, bizim katkılarımızla yapabilirler…

Haydi, Adana! Haydi Türkiye! Daha yaşanılır bir ülke için hep birlikte ileriye…

Hızlı adımlarla…

Hepimize hayırlı olsun…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

İNGİLİZCE YAZILARI