Karnaval yaklaşıyor heyecan dorukta - FATMA İNCİ GÜL

7 Nisan 2014 Pazartesi 16:52

İstanbul'da yaşamasına rağmen, her daim bu kent için kalbi çarpan Ali Haydar Bozkurt’un böylesi takdire şayan bir projeyle Adana'yı taçlandırmak istedi.
Ne de güzel yaptı.
Adana, üzerindeki ölü toprağını atması gerekiyor.
Bir zamanların "Ağalar" kenti olan Adana, kaybolan yıllarını, Ali Haydar Bozkurt gibi Adana sevdalılarının daha çok projelere imza atmasıyla kazanabilir.
Başta Adana Valiliği’nin ve birçok resmi kurumun, sivil toplum örgütlerinin sanatçıların da karnavalı desteklemesi, Adanalılardan takdir toplarken, karnaval geçen yıldan çok daha fazla katılım olacağına inanıyorum.
Festivallerin, karnavalların kentlere kattığı değer tartışılmaz.
Şüphesiz; festivaller bir kentin kültürel, ekonomik açıdan gelişmesinde önemli rol oynadığı gibi sevginin, barışın, dostluğun, hoşgörünün yaşatılması ve güçlendirilmesini de sağlıyor.
Birçok festivalin gerçekleştirildiği Adana'ya yakışan bir karnavalın da hayata geçirilmesine öncülük eden Toyota Ceo'su Ali Haydar Bozkurt'u yürekten kutluyorum.
Adana, Adanalılar ve bizler sizin arkanızdayız.
Her zaman size destek olacağız.
Ali Haydar Bozkurt, Adana'nın pek az bilinen Portakal Çiçeği mevsimini ve bu mevsimdeki güzelliklerini olabildiğince çok kişiye anlatmak için yola çıktıklarını belirtiyor.
Bozkurt, "Nisan'da Adana'da! sloganı ile yola çıkmış bulunuyoruz. Adanalı olan olmayan tüm dostların desteği ile bu hareketi büyütüp, her Nisan daha fazla kişinin Adana'ya gitmesini, bu müthiş deneyimi yaşamasını sağlamak istiyoruz. Bu davet, hiçbir şekilde siyasi veya ticari bir amaç gütmemektedir. Bu konudaki hassasiyetimizi sonuna kadar koruyarak, sadece bir "sevgi" işi ortaya koymak ve bu güzelliği Nisan'da Adana'da bizlerle yaşamak isteyen herkesi Adana'ya davet etmek istiyoruz" diyor.
Ayşe Arman, Feridun Düzağaç, Haldun Dormen, Keremcem, Erdal Cindoruk gibi birçok ünlü ismin de davet ettiği "Nisan'da Adana'da Karnavalı" her geçen yıl gücüne güç katarak daha da ilerleyecek.
Biz, Adanalılar da bu karnavala sahip çıkıp, karnaval boyunca evlerimizi, işyerlerimizi, otomobillerimizi süsleyerek, ışıklandırarak destek verelim.
Haydi, Adanalı Portakal Çiçeği Karnavalı’nın ikincisinde de sokakta olalım...

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

İNGİLİZCE YAZILARI