Polis Şefkatin de Adıdır - FATMA İNCİ GÜL

11.4.2022 10:19:00

Adana Emniyet Müdürümüz Sayın Doğan İNCİ başta olmak tüm polislerimizin Polis Haftasını kutlarız…

Kimi zaman acılı bir anne başını omuzuna dayarken…

Kimi zaman kimsesiz yavrucukları kollarında taşırken…

Kimi zaman depremin, yangının, selin ortasında kalmış çaresiz vatandaşı sırtlarında taşırken…

Kim zaman bir kavganın ortasında tarafları ayırırken…

Kimi zaman teröristlerle kahramanca çatışırken…

Kimi zaman da yağmurun, karın, kavurucu sıcağın altında işini yaparken görürüz Polisimizi…

Evet, polislik bir meslek olabilir, karşılığında maaş alınıyor da olabilir.

Ancak yukarıda sıraladıklarımı, hatta siz okurlarımızın şunları da yazsaydı dediğiniz birçok insani değerleri hiçbir maaş, hiçbir para yaptıramaz.

Bu bir gönül işidir.

Böylesi kutsal bir mesleği yapabilmek için evvela vatanını, hizmet ettiğin vatandaşını koşulsuz ve ayrım yapmadan sevmen gerekiyor.

***

10 Nisan 1845 yılında Osmanlı Padişahı Sultan Abdülmecit tarafından kurulan Türk Polis Teşkilatı 177. yıldönümünün haklı gururunu yaşıyor. 

Emniyet Teşkilatının, 10 Nisan Polis Günü kutlu olsun...

Kutsal vatan topraklarımızın dört bir yanında büyük bir özveri ile görev yapan kahraman Polisimiz, kamu düzeninden sorumlu olmak gibi kilit bir görevi üstlenerek ülkemizi gururlandırıyor.

Polisimiz, gösterdiği insanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda bağrından çıktığı milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyor.

Polisimiz, vatanı ve milleti için korkmadan, usanmadan, büyük bir fedakarlıkla canını, kanını ortaya koymaktan asla kaçınmamış bundan sonra da kaçınmayacaktır.

15 Temmuz hain darbe kalkışmasında onlarca şehit ve gazi vererek, milletiyle birlikte hainleri püskürten kahraman polisimiz, bugün de aynı şuurla görevini layıkıyla yerine getirmekte.

Asayiş, huzur ve güvenin teminatı olan Polisimiz aynı zamanda şefkatin de adıdır.

Bugün geceleri sokakta güven için de yürüyorsak, başımızı yastığa huzur için de koyup uyuyorsak, tüm bunları Polisimize borçlu olduğumuzu unutmayacağız.

İşte bunun içindir ki; Türk Milleti de fedakâr Polisimize, şükran ve minnetini ifade etmek için 4-10 Nisan Polis Haftası'nı armağan etmiştir.

Başka illerde de başarılı çalışmaları ile göz dolduran, şuan Adana’mız da görev yapan tecrübeli Emniyet Müdürümüz Sayın Doğan İNCİ ile güvenliğimizin, huzurumuzun teminatı, gece - gündüz demeden şehrin sokaklarında her an gördüğümüz ekip arkadaşlarına Polis Haftası nedeni ile şükran ve teşekkürlerimizi sunar,  şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlıklı yıllar dilerim.

İyi ki varsınız...

Nice 177 yıllara…

Yüce Rabbim, ayağınıza taş değdirmesin, sizi her daim korusun!

Allah yar ve yardımcınız olsun!

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

İNGİLİZCE YAZILARI