'Yeni Türkiye'ye merhaba diyebilmek için - FATMA İNCİ GÜL

12 Ağustos 2014 Salı 12:05

 Tüm Türkiye gibi dünya da, 10 Ağustos Pazar günü, 'tarihi' bir olaya tanıklık etti.

Cumhuriyet tarihinde, ilk kez, halk doğrudan sandık başına giderek, Cumhurbaşkanını seçti. Böylelikle, AK Parti Genel Başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. Cumhurbaşkanı oldu.

Kendisine en içten başarılarımızı sunuyoruz.

Gelelim, konumuza...

Cumhurbaşkanlığı makamını Recep Tayyip Erdoğan hak ediyor mu?

Kimine göre, bu soruya olumlu yanıt vermek mümkün değil, farkındayız. Rahatlıkla söylemek gerekirse, bizce AK Parti Genel Başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu yüce makamı çoktan hak etmişti.

Türk siyasi tarihinde kurulduktan çok kısa bir süre sonra iktidara gelen Adalet ve Kalkınma Partisi'ni, 'beraber yürüdüğü' bir elin parmakları kadar sayıdaki arkadaşlarıyla birlikte dişiyle tırnağıyla kuran Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkeye, bu millete kazandırdıklarını saymakla bitiremeyiz.

Evet, 10 Ağustos, Türkiye'de bir miladı oluşturdu.

Yeni bir perde, yeni bir dönem...

Recep Tayyip Erdoğan, partisi tarafından Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklanırken, o tarihi konuşmasında "Fatiha" ile başlamıştı.

Şimdi daha iyi anlaşılıyor ki, bu fatiha 10 Ağustas'tan itibaren başladı.

'Fatiha' ile başlayan Sayın Erdoğan, 28 Ağustos'ta Çankaya'ya çıktığında, 10 Ağustos'taki o meşhur 'balkon konuşması'nda kitleleri coşturan söylemlerinin gereklerini yerine getirmelidir.

Bizzat kendisinin vurguladığı gibi, "şahsına oy verenin de vermeyenin de cumhurbaşkanı" olmalıdır.

Sayın Erdoğan, bu söyleminin gereklerini yerine getirdiği vakit, yine kendisine ait olan "Eski Türkiye" geride kalıp, 76 milyon hep birlikte "Yeni Türkiye'ye" merhaba diyebiliriz.

Aksini düşünmek bile istemiyorum.

Unutmayalım ki...

Ateş çemberine, kan gölüne dönmüş bölgemiz ve dünyada, ülkemizin, milletimizin ayrışmaya değil, daha da bütünleşmesine, kenetlenmesine şiddetle ihtiyaç vardır.

Bunu da ancak Erdoğan başarabilir.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

İNGİLİZCE YAZILARI