29 Ekim’den 15 Temmuz’a - HÜSEYİN GÜL

29 Ekim 2016 Cumartesi 01:37

BUGÜN 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” diye, nitelediği bu büyük günün 93. yıldönümü. Kutlu olsun!..

Büyük Atatürk ve silah arkadaşları, Milli Mücadele’yi başlatırken, önlerindeki güçlükleri biliyorlardı. Karşılarında dünyayı paylaşmaya karar vermiş, güçlü devletler vardı. Kendilerine o kadar güveniyorlardı ki; silahı elinden alınmış, ordusu dağıtılmış Osmanlı’yı “hasta adam” olarak görüyor, bu güzelim Anadolu’yu santimetrekare santimetrekare kendi aralarında paylaşıyor daha doğru işgal etme hayalleri kuruyorlardı.

Ama unuttukları bir şey vardı. O da, Türk milletinin asırlar boyu özgürlük ve bağımsızlığına olan ölümüne vazgeçilmez tutkusuydu. İşte, Büyük Önder Atatürk, bu bilinçten yola çıkarak, yıllardır savaşlardan bitap düşmüş Türk milletini yeniden bağımsızlığına ve özgürlüğüne kavuşturacak fitili yakmıştı.

Aradan 93 yıl geçti. Bu süre içerisinde Türk milleti çok büyük mesafeler katederken, emellerinden asla vazgeçmeyen iç ve dış güçler, bu büyük millete binbir tezgahlar, tuzaklar kurdu. 15 Temmuz darbe kalkışması bunun en somut ve en hain örneğidir. Ama bu hain şer odakları tıpkı 93 yıl önce olduğu gibi, milletimizin bağımsızlığından, özgürlüğünden milli birlik ve bütünlüğünden asla taviz vermeyeceğini yine “unutmuşlardı”. 15 Temmuz akşamı, milletimiz bunlara bir kez daha hatırlattı. Bana öyle geliyor ki, bir daha asla ama asla unutmazlar.

Bu vesileyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız tüm milletimize kutlu olsun.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI