AK Parti, Fikret Yeni ve Adana - HÜSEYİN GÜL

22 Kasım 2017 Çarşamba 10:00

AK Parti’deki değişim ve dönüşümün hızına yetişmenin zor olduğu bir süreci yaşıyoruz. İktidar Partisi olması hasebiyle ülkenin tamamını ilgilendirmesi kaçınılmaz.

Bu değişim muhalefeti rahatsız ediyor elbette. Bu değişimin AK Parti’ye kazanım olarak döneceği endişesi aslında kaygının sebebi.

Türk siyasi hayatında ender rastlanan bir durum bu. İktidara geldiği günden beri devrimlere imza atan partinin teşkilat yapılanmasında da devrim sayılacak işlere imza atması aslında hiç şaşırtıcı bir durum olmasa gerek AK Parti’yi yakından takip edenlere.

‘Metal yorgunluk’ dedi, Cumhurbaşkanı. Bu yorgunluğun yerelde yani teşkilatlarda da hissedilmesi elbette partinin bir parçası olarak değişim öngörülmesi fayda sağlayacak bir durum.

Adana özelinde de bu değişimlerin gerçekleşecek olmasını yakından takip ediyorum bir gazeteci olarak. Takip ettiğim kadarıyla AK Parti Adana’da 4-5 ilçede bu yenilenme gerçekleşti. Başkanları değişen de oldu devam edende.

Bugün AK Parti’yi iktidarda tutan unsurlar sahici, sokakta karşılığı olan unsurlar. Özetle yereldeki teşkilatlanma. Adana’da bu işi 4 yıldır hakkıyla yaptığına inanılan bir isim var o da şu an ki Başkan Fikret Yeni.

 Diğer partilerin de başkanları çalışıyor ama Fikret Yeni’nin çalışma azmi diğer partilerin önünde bana göre. AK Parti’nin ve Erdoğan’ın siyasi vizyonunu temsil ettiğine Adanalı şahitlik yapıyor. Siyasal istikrarın Adana’daki ekonomik büyümesine Ankara’daki gayretleri ile katkı sunduğu, bürokrasideki etkin diyalogla geliştirdiği bağ gözardı edilemez. Hepsinden önemlisi yerli ve milli siyasetin savunucusu olduğu için 2019’da teşkilatın başında kalması AK Parti için kazanım olacaktır, diye düşünüyorum.

Bu iddiam geçmiş seçimlerde gösterdiği gayretlerle sabittir. AK Parti, tam da bu nedenle 2019’a giderken önüne bir dizi somut hedef koymuş durumda. Bu hedeflere çalışkanlığına sürekli şahit olduğum Fikret Yeni ile ulaşacağına inananlardan birisiyim.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI