ASKİ Atatürk Spor Salonu Adana’ya yakıştı - HÜSEYİN GÜL

20 Eylül 2017 Çarşamba 10:29

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün “12 dev eserim” diye nitelediği projelerinden ASKİ Atatürk Spor Salonu, basın mensuplarına tanıtıldı. Türkiye’nin ilk LEED Gold sertifikasına sahip, enerji ve çevre dostu bir salon özelliği taşıyan ASKİ Atatürk Spor Salonu, aynı zamanda FIBA standartlarına da uygun. 2 bin 500 seyirci kapasitesine sahip ve 5.7 dönüm arsa üzerine 10 bin metrekare alana sahip şekilde projelendirilen Atatürk Spor Salonu, Başkan Sözlü’nün verdiği bilgiye göre 18.5 milyonluk bir yatırımla 19 aylık bir çalışmanın sonucu Adana ve Türk sporunun hizmetine açılmaya hazır durumda.

Basının yoğun ilgi gösterdiği tanıtım toplantısında, ASKİ Atatürk Spor Salonu’nun gerçekten Adana ve Türk sporuna yakışır bir şekilde dizayn edildiğini gözlemledik. Bugün dünyada büyük bir endüstri haline dönüşen futbola, ülkelerin ve kulüplerin astronomik yatırımlar yaptığını bilmem söylememize gerek var mı! Doğrudur, bugün futbol milyonları peşinden sürükleyen bir spor dalı. Küçüğünden büyüğüne herkesin ilgi odağında.

Ama, basketbol da en az futbol kadar dünyada ilgi gören spor dallarının başında gelmektedir. Bugün Adana’da mevcut Adnan Menderes Spor Salonu, basket sporuna yıllarca hizmet vermiştir. Yılların emektarı Adnan Menderes Spor Salonu, bu haliyle elden geçirilmeye muhtaçken, basket sporu ve sevenlerinin imdadına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü yetişmiştir. Görsellik açısından da insanın içini açan ASKİ Atatürk Spor Salonu, Adana’nın prestij yapılarından biri olarak göze çarpmaktadır.

Açıkça söylemek gerekirse, 3 yılı aşkın görev süresi içinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yeni Bütünşehir Yasası’nın getirdiği külfeti de gözönüne alırsak, kentin bütününe, siyasi ayrım gözetmeksizin eşit şekilde hizmet ve yatırım götürmeye büyük özen göstermiştir. Kırsal kalkınmaya da büyük önem veren Başkan Sözlü, kültür, sanat ve spora yaptığı yatırımla da sokaktaki vatandaşın desteğini arkasına almış durumdadır.

Bugün, Türkiye seçim atmosferine girmiş durumdadır. Siyasi partiler bugünden 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde muhtemel adaylarını konuşmakta ve belirleme çabası içindedir. Bu doğrultuda, 3 yıllık performansına bakıldığında, yerel seçimlerde, Adana’da, Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağını tahmin etmek için kahin olmaya gerek yoktur.

ASKİ Atatürk Spor Salonu, Adana’ya yakışmıştır. Başta Başkan Sözlü olmak üzere emeği geçenleri kutlamak gerekir.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI