Atatürk sonsuza dek yaşayacaktır - HÜSEYİN GÜL

10 Kasım 2017 Cuma 11:19

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bugün aramızdan ayrılışının 79. Yıldönümü. Saatler 09.05’i gösterdiğinde, tüm yurtta yaşam iki dakika duracak. Bayrağımız yarıya indirilecek, sirenler, fabrika çanları çalacak, araçlar O’nun aziz hatırası için duracak.

Atatürk, saygıyı, aramızdan ayrılışının yıldönümü olan 10 Kasımlarda anılmayı hakediyor. Milletimiz, değil 79 yıl, yüzyıllar geçse de Büyük Önderi kalbinde yaşatacak.

Dünyanın birçok bölgesi kan deryası haline dönerken, cennet vatanımız, her türlü hain planlara, darbe ve darbe kalkışmalarına, kanlı terör örgütlerinin dış güçlerin de desteğiyle bölünüp, parçalanmaya çalışılsa da hala birlik ve bütünlüğünü koruyorsa kuşkusuz bunu Atatürk’ün bizlere emanet ettiği temelleri sağlam Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne borçluyuz.

İşte bu yüzdendir ki, Atatürk’ü ve “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti ve diğer kazanımlarını, gözümüz gibi korumalıyız. Bu doğrultuda, O’nun fikir ve düşüncelerini daha iyi anlamamız, Atatürk’ü ölüm yıldönümünde anmak kadar önemlidir.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. Yıldönümünde anıyor, aziz hatırası önünde saygıyıla eğilirken, bu cennet vatanı bizlere kazandıran tüm şehit ve gazilerimizi de bu vesileyle anıyorum.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI