Babalar Günü - HÜSEYİN GÜL

18 Haziran 2017 Pazar 16:31

Dün Babalar Günü’ydü.. Her zaman savunmuşumdur. Hayat babaları eşit dağıtmıyor. Uyuşturucu kaçakçısı babaların, muhabbet tellallığı yapan babaların, tetikçi babaların, mafya babalarının, yetimin, öksüzün kanını emen soysuz babaların gününü kutlamadık elbette... Bizim gününü kutladığımız babalar; namuslu, şerefli, vicdanlı babalar. Onların dünden başka günleri oldu mu?

***

Parası olmayanın, ne günü vardır, ne evde ki çocuğuna ekmek götürebilmek için işinden başını kaldıracak zamanı. Şimdi tutup da evine ekmek götüremeyen babalardan söz edecek olursam, sistemin ağalarına ayıp olur. Ne tuhaf.. Bir yanda mutluluklar saçıyor gökyüzü. Bir yanda hüngür hüngür ağlatıyor. O yüzden çocukların kaderi en çok babalara kalıyor. Kiminin saçları taçlanıyor. Kiminin gelecek korkuları avuçlanıyor. Onların yüreklerindeki cam kırıklarını evlatları bile bilmiyor belki.

***

Acımasız hayata direnen babalarımız çok. Çocuklarına iyi geceler dilerken, ertesi sabahın karanlığına gömülen babalar. Kalabalıklar içinde yapayalnız yaşayan babalar. Ölecek kadar sağlam, yaşayacak kadar yaralı babalar. Ekmeklerin bozulduğu ülkede bozulmayan babalar. Can veren babalar, tanımadığı hastaya bile kan veren babalar. Toplum için öne çıkan babalar, konuştuklarının arkasında duran babalar. Yere tükürmeyen babalar, haksızlığın yüzüne tüküren babalar, Hayata siyah beyaz film gibi bakan babalar.

***

Organlarını bağışlayan, ihaneti bağışlamayan babalar. Küçüklerine el veren, hayat otobüsünde hala büyüklerine yer veren babalar. Dağ gibi babalar, kırık dal gibi babalar. Bütün günahı kadere bağlayan, erkekler ağlamaz deyip, gizli gizli ağlayan babalar. Başını dik tutan babaların. Haram yemeyen babaların. Doğruya hile, duaya yalan katmayan babaların Babalar Günü kutlu olsun. Başkalarının çocuklarından çalıp, kendi çocuklarını doyuran babaların değil.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI