Başımız sağolsun Adana-2 - HÜSEYİN GÜL

6 Nisan 2017 Perşembe 17:02

Dünkü yazımda da değerlendirmiştim, bugün de yineliyorum. Vurmayı, öldürmeyi seven bir milletiz. Nedenini araştırmaya lüzum var mı? Bir zamanlar kasaplar et sarardı gazete kağıtlarına. Gazetelerin üçüncü sayfalarının kan kokmasının sırrı burada. Bir zamanlar sokaklarda öldürülen delikanlıların üzeri gazetelerle örtülürdü. Gazeteler ve ölümler arasındaki kan bağını soruşturmaya gerek yoktur. Hele bizim gibi ölümlerle beslenen bir ülkede.

***

Bencillik hukukunda "Her koyun kendi bacağından asılır." Oysa dağ hukukunda koyun kesmenin bile kuralı vardır. Bırakın insanları koyun gibi kesmeyi. Kaç sene evveldi hatırlamıyorum. Bir genç kadını 37 yerinden bıçaklayıp öldüren ve derin dondurucuda saklayan adamı tahliye etmişlerdi.  Üstelik işlediği cinayetin ardından, "Testere filminden etkilendim" diyen birini. Bunlar hukukun görkemli gösterisi sayılıyor. Katillere cennet hukuku dağıtılan bir ülke olduğumuzun da kanıtı.

***

Canın değeri kalmadı artık. Onur kavgaları bitti. Hak ve hukukun iktidar olma hayalleri sizlere ömür. Demokrasi haklıdan değil güçlüden yana olmayı seçiyor. Televizyonlar, çocukların alnındaki sineği baltayla öldürmek görevine soyunmuş. Her türlü katliamı körüklüyor. Namuslu insanların, kendilerini ve çocuklarını koruyacak hiçbir gücü kalmadı.

***

Bir gün belki hayattan, geçmişteki günlerden bir teselli ararsanız, siyah beyaz Türk filmlerindeki mahkeme sahnelerine bakın. O adaleti mumla aradığınız ortadayken, çıkın ortaya, bir mum da siz yakın. Katillerin karanlık yüzü aydınlansın.

***

Korkularınıza delildir bu haksızlıklar. O yüzden, ya aslanın ağzından alacaksınız hakkınızı, ya da kafanızı aslanın ağzına sokacaksınız. Eğer aradığınız adalet ve hukuksa... Çocuklarınız için bileylenen bıçakların sizler için hükmü varsa.

 

.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI