Başkan Sözlü’ye teşekkürler - HÜSEYİN GÜL

9 Ekim 2017 Pazartesi 15:24

ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Film Festivali’ni, bir hafta boyunca ülke gündeminde konuşturmayı başardı. Festival öncesi, 24. Uluslararası Adana Film Festivali’nin önceki yıllardan daha zengin, daha kapsamlı ve daha zengin olacağını duyuran Başkan Sözlü, bu sözünü de gerçekleştirmiş oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu günden bu yana Adana’ya siyasi ayrım gözetmeksizin hizmet götüren Başkan Sözlü, spor, sanat ve diğer güzel sanat dallarına verdiği önemle de, gerçekten adından söz ettiriyor. Bir belediye başkanının böyle de olması gerekir. Kentler, sadece ekonomik kalkınmayla gelişmez, aynı zamanda sanatla, kültürel faaliyetlerle kendini geliştirir, çağdaşlaşır. Olaya bu yönüyle baktığımızda, Adana Film Festivali, bu kültürel gelişmenin lokomotifi konumundadır. Kimi çevreler, Adana Film Festivali’nin bütçesini ön plana çıkarıp eleştiri yöneltmeye çalışsa da bunlar beyhude çabalardır. Zira, Adana Film Festivali, son dönemlerde rüştünü ispatlamıştır. Dünyanın en seçkin sinema filmlerini, Adanalıyla buluşturmayı başarmıştır, Adana Film Festivali.

Biliyoruz ki, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminden itibaren sanatın, kültürel etkinliklerin hep yanında olmuştur. Bugün de Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sanatı ve sanatçıyı desteklemesinden daha doğal bir şey olamaz. İşte bu noktada yapılması gereken tek şey sanata ve sanatçıya destek veren Hüseyin Sözlü’ye katkı sunmak, teşvik etmektir.

Başkan Sözlü’nün Festival boyunca söylediği gibi, Adana bir hafta boyunca, sanatın, sinemanın başkenti olmuştur. Bundan her Adanalı gibi bende mutluluk duyuyorum.  Başkan Sözlü, uluslararası bir organizasyonu, ekibiyle birlikte başarıyla Adanalılarla, sanatseverlerle, sinemaseverlerle buluşturmuştur. Emeği geçenlere bir kez daha teşekkürler. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI