Bence artık yeter - HÜSEYİN GÜL

2 Mart 2017 Perşembe 00:45

Tahammül sınırlarını aşmak üzereyiz. Daha ne kadar böyle devam edecek veya edebilir? Sırf piyasa böyle istiyor diye nefretin ve şiddetin kendisine böyle bir pazar bulduğu bir ortamda, mezarlıklar sahibini mi bekliyor? Sevdanın anayurdunda merhamete bu denli sırtını dönmek nasıl oldu da, bu kadar bulaşıcı oldu? Sevgiden saygıdan emekli mi oldu insanlar? O yüzden sadece hayata mı teessüf edeceğiz? Kahramanlık taslarken cinayetler!

***

Kaçınılmaz bir gerçektir ki, öfke sadece  suç yaratır azalmadıkça. Aynı suçlar karşısında yasaları ayrı biçimde işletenler de, o suça ortaklık eder. Zaafların en korkuncu haksızlığa yaslanmaktır. Kendilerini bir dönem adaletin sahibi zanneden Fetö'nün uşaklarını mahkemede sırıtırken gördüğümüz zaman, onlardaki aymazlığın ruhlarında mevcut olduğunu anlıyoruz da, hala onların koruyucusu durumundaki büyükbaşların, maskeli balolardaki yürüyüşlerine akıl sır erdiremiyoruz dersek ne yazar! İnsanların yuvalarını yıkanların, hala bu topraklarda yuvalanmış olması kanımıza dokunurken.

***

Kurulan cümleler bile galeyana geliyor artık. Düşüncelere saygısızlık çığırından çıktı. İnsanlar bir düşmanlık histerisinde, kendisinden gayrisine yaşam hakkı tanımayı reddeden bir güç gösterisinde üstelik. Kardeşliğin ormanları cayır cayır yanarken, insanlar Anka olmaktan bıktı. Başka ülkelerde "Mutluluk bakanları" kuruluyor. Bizde yan bakanlara bile tahammül edilemiyor. Arkası sağlam haksızlıkların önü açık kaldıkça, yüreklerdeki terörün kapılarını kapatmak mümkün değildir. Hepimiz kardeşiz gerçeği unutulurken. İnsanlar yaşadıkça kirlenir ama bu kadar da kinlenmez ki! Herkes sorsun kendine. "Bugün insanlık ve kardeşlik aşkına ne yaptım?" diye. Hayat insanları sevecek kadar zaman tanımadı mı yoksa? Zulmetmekten fırsat bulup da.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI