Birileri dur demeli - HÜSEYİN GÜL

19 Ekim 2016 Çarşamba 10:22

Başta Suriye olmak üzere, bölgemizde gerçek anlamda bir insanlık dramı yaşanıyor. Bu ülkelerdeki savaşlarda, iç çatışmalarda en masumlar yani çocuk ve kadınlar can veriyor. Bu vahşetten kaçabilenler ise soluğu ülkemizde alıyorlar. Türkiye, bu insanlara kucak açtı, bağrına bastı.

Olması, yapılması gereken de buydu zaten.

Ancak öyle şeyler oluyor ki, kabul etmek de zorlanıyoruz. Devletimiz, Suriyeli sığınmacılara elinden gelen her imkanı sunuyor. Ama buna karşın, Adana sokaklarında, caddelerinde Suriyeli çocuk ve kadınların dilendiklerini  veya ellerinde mendil, sakız gibi ürünler sattıklarını, kırmızı ışıklarda araçların camlarını silmeye çalıştıklarına şahit oluyoruz.

Çocuklar dünyanın neresinde olursa olsun çocuktur. Çocukların dilendirilmesine veya çalıştırılmasına izin vermemeliyiz. Onların içinde bulundukları perişan halini görünce, insanın yüreğinin sızlamaması elbette mümkün değil. Ama dilenmekle, mendil falan satmakla da bu iş olmuyor. Hatta öyle zamanlar oluyor ki, gencecik insanlar, ellerinde dua kitapları, neredeyse insanları taciz ve rahatsız ediyor.

Başta zabıta olmak üzere, ilgili kurum ve kuruluşlar buna bir önlem almalıdır. İnsanlar sokaklarda, kaldırımlarda neredeyse yürüyemez hale geldi.

Diğer yandan bu görüntüler Adana’ya da yakışmıyor. Adım başı dilenci, sokak satıcısı kadın veya çocuklar.  Gerçekten bir an önce bu konuda önlem alınmalıdır.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI