Böyle başladı, böyle sürmesin - HÜSEYİN GÜL

2 Ocak 2017 Pazartesi 08:13

Dünya içinde yaşanılır olmaktan çıktı artık. İnsanlar ya keder oklarıyla, ya da kaderleriyle vurulurken, üstüne terör odaklarının hedefi olmaya başladı. Yeni yıla girerken neredeyse bütün insanlık aleminin ortak temennisi kan ve gözyaşından arınmış bir dünyada yaşam sürmekti. Fakat yeni başlangıcın ilk günü Türkiye’de, onlarca masum insan haince katledildi. Böyle başladı, böyle sürmesin...

***

Ne çare, acı bir gerçek var ki; patlayan bombalar ve sıkılan kurşunlar nedeniyle yakamızdan düşmesini iple çektiğimiz 2016 yılının tablosunu, 2017 devam ettireceğe benziyor.  Bilinmelidir ki, terörün Allah'ı, kitabı yoktur. Halkı kavganın içine sokmak, terörü halkın böğrüne sokmaktır. Arap Baharı'nın son halkası olarak Türkiye'nin işaret edilmesi sebepsiz değildir. Çünkü teröristin halkı yoktur. Terörün arkasındaki devletlerin hayali de budur. .

***

Terör büyük devletlerin icadıdır. Bakmayın düşünce gösterisine! Terör kapitalist bir ticarettir. Vicdan ve insanlıktan yoksun ruha sahip olanları seçerler önce. Onları silahlarla güçlendirir, insanlara karşı kullanırlar. Zamanı gelince iplerini çekerler kuklalarının. Sonra "seçin" derler öldürülen insanların yakınlarına. "Morgtan ölülerinizi seçin!" Bakmayın günah tohumlarını dölleyen büyük devlet başkanlarının katliam sonrası açıklamalarına. Yıllardır bakımını üstlendikleri terör sonrasında onların sessiz açıklaması. "Tebrikler!"

***

Kurşunun ve bombanın bile iffeti vardır. Terörün nesi vardır? Parası vardır, silahı vardır. Cehaleti besleyen söylemleri ve onlar için var edilen yalan cennetleri . Ne utançtır ki, arkalarında katliamları bayram gibi yaşayan toplulukları vardır. Bu işin sonu yok. Olmayacak da! Çünkü kapitalizmin en güçlü silahıdır terör... Üçüncü dünya siyasetine helalinden sokulmuş kanlı bir gösteri sanatıdır. Nadide terör koleksiyonu, yeni eserlerini sergilemek için rezervasyonunu çoktan yaptırmıştır. Onlara her yer müzayede salonu, her yer cennet!

***

Terörün sırtından geçinen adamlar, öldürecek insan arar da çocukluğunu bir türlü bulamaz. Onlar çocukken kuma gömdükleri anahtarı bulabilseler de olurdu. Kapılar insanlığa açılırdı belki. Hiçbir çocuk büyüğe kıymamıştır ama terörle beslenen büyükler binlerce çocuğa kıymıştır da doymamıştır. Terörle beslenenler hayatı elleriyle de kirletir, ruhuyla da. O insanlık düşmanı teröristlere iyi bakın. Mutlaka çocukluğunda öldürmüştür. İçindeki çocuğu! Onlar çocukların bir günlük ömrünü yerde görseler eğilip almazlar. Ama kan dökmek için yerde sürünmekten bile geri kalmazlar!.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI