Deliler haklı - HÜSEYİN GÜL

13 Mart 2017 Pazartesi 09:50

Her hukuksuzluğu yaparlarken, kendileri haksızlığa uğradıklarında basıyorlar yaygarayı. Mağdur rolü takınıveriyorlar. Kimin haklı, kimin haksız olduğunu sorgulamakla geçti ömrümüz. Ne savcıyız, ne avukat. Sadece adalet istedik. Dinleme aygıtları, gizli kameralar dünyasında çırılçıplak kalıverdik. Bugün olmayan adaleti, dün de bulamamıştık zaten. Demokrasi herkese eşit hak vermiyor, sadece sıra veriyor. Varlığını fark etmediğim bir şeyin, yokluğunu sorgulamaktan bıktım. Demokrasiyle tokalaşma özlemini de çoktan bıraktım. Kaybettim elimi.

***

Kalbimizin şiirlerini yazmakla geçti ömrümüz. Hüznünü biriktirdiğimiz harflerle, tek yolumuz sevgiydi. Kıblesi dürüstlük olan insanlığa uzanırdı yollar. Düşene vurmamayı küçükken öğrendik. Ama bu topraklarda merhametin kuruduğunu gördüm ya. Kurumuş yapraklara bastığımda çıkan ses, benden daha gür olabilir artık. Unutulmuş şarkıları hatırlatmaktan bıktım. Artık ben de susuyorum. Kaybettim dilimi.

***

Çocukluğumda her şeyi mavi görürdüm. Şimdi ufkum kapkara. Dört yanımız nefret humması. Önümde geleceğin fotoğrafı duruyor. Ölü sayısı binlerce, yaralılar üç katı. Dünya ısınırken, insanların birbirinden soğumasına takılmıyorum artık. Işık almıyor bakışlarım. Kaybettim gözlerimi.

***

Fikir orduları halkın değil, Amerika'nın ve İsrail'in maşası oldu ya... Bu toplum onların arkasında durdu ya. İnsanların zekasına duyduğum güvenle cümle bırakmayı bıraktım. Hiçbir şeyi hayra yormuyorum artık. Hele bu televizyonları gördükten sonra.  Hayatın işine akıl sır ermezse, muradına ermiş bir ülkeyi sorgulamak neyimize artık. Bir deliden öğrendim aklı. Düşünüyorum da, ne işimiz var dünya haliyle. Dişlerimi sıkmayı da bıraktım, isyan etmeyi de. Gördüm ki deliler haklı. O yüzden yüreğimi de bıraktım. Deli bir rüzgarın eline

.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI