Dünya gerçekleri - HÜSEYİN GÜL

17 Nisan 2017 Pazartesi 17:04

Yaşadığınız hayal kırıklıklarından tecrübeniz vardır. Her yerdeler. Kafanızı nereye çevirseniz görürsünüz. Etrafınıza bakıyorsunuz, iki yüzlü insanlar. Fakat ne gariptir, bir ölüm yakına geldiği zaman, ahret hayata geçiyor. Dünyanın nimetlerinden anlık vazgeçiş. "Değer mi?" diyor herkes, "İnsanları kırmaya, hayatı hırs haline getirmeye değer mi?" Üç gün sonra yine hırs, yine ihtiras ve zalim ruhlar senfonisi.

***

Sadece farklı düşündüğü için, karşısındaki insanları katletmeye yönelen diğer insanlara bakıyorum. Allah'ını unutanlara. Ah almayı hayat biçimi sayanlara. Hesap cüzdanlarının ağırlığının yanında, günahların ağırlığının hükmü yok. Taşınmaz mallar vicdanlardan daha değerli.

***

Hak yemenin tadını çıkaranlara bakıyorum. Kimileri yılan sessizliğinde. Kimileri yırtıcı bir hayvan gibi üzerine çullanıyor garibanın. İnsanların geleceğini emiyorlar şehvetle. Daha çok para, daha çok adaletsizlik. Ellerindeki güçle, sözde ölümü korkutuyorlar. Dünya onlara kalacak ya. Onlar daha güzel yemekler yiyecekler, çocukları daha lüks otomobillere binecek ya. Hey gidi yalan dünya!

***

Herkesin mesleğini şerefiyle yapması gerektiği bir dünyada, şerefle bitirilmesi gereken en ağır ödevlerden biri de hayattır. Kendilerini bol parayla, ahlaksızlıkla ve hak yemekle şereflendirenler, dünyanın keyfini sürsün. Onlar bu dünyaya kazıklarını kaksalar da, kaçacak başka bir dünyaları yok. Köprüden önce son çıkış, bu yalan dünyadan. O yüzden insanlar yaşarken hastaneleri ziyaret etsin biraz. Mezarlıkları. Yalan dünyanın en doğru gerçeklerini oralarda görebilirler. Haramla yüklü hesaplarında değil.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI