Enerjisa yanlışını düzeltmelidir - HÜSEYİN GÜL

6 Ekim 2017 Cuma 16:43

ENERJİSA, kuşkusuz ülkemizin en büyük şirketlerinden biri konumunda. Sabancı Holding gibi köklü bir kuruluşun bünyesinde faaliyet gösteren Enerjisa, Adana ve bölgemizde olduğu gibi Türkiye’nin birçok bölgesinin enerji ihtiyacını karşılıyor.

Ancak, yaşanan bazı gelişmeler, Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren Enerjisa’ya işin doğrusu yakışmıyor. Enerjisa, aynı ay içerisinde aynı tüketiciye iki fatura gönderebiliyor. Üstelik aynı tüketicinin eski borcu bulunmamasına karşın.

İşin daha da ilginç tarafı şöyle…

Enerjisa, adı geçen abonesine birkaç ay öncesine kadar makul sayılabilecek tutarlarda elektrik faturası gönderirken, Eylül ayında aklın kabul etmeyeceği yüksek tutarlarda fatura çıkarıyor. Oysa aynı tüketici, her ay kullandığı elektrik enerjisini yine kullanıyor. Durum böyle olmasına karşın, eski ve yeni faturalar arasındaki astronomik denilebilecek farkı, Enerjisa nasıl açıklayabilir? Aradan geçen kısa sürede, Enerjisa hangi haklı gerekçeleri göstererek, bu farkı izah edebilir?

Dediğimiz gibi, Sabancı Holding, ülkemizin sanayii ve ticaret alanında geleneği, kültürü olan saygın bir kuruluştur.  Enerjisa da, bu köklü kurumun, enerji gibi hayati önem taşıyan bir sektörde faaliyet göstermektedir. Dolayısıyla, Enerjisa tüketiciyi çıldırtan bu tür uygulamalarıyla, tepkileri üzerine toplamaya hakkı yoktur.  Elbette zaman zaman her kurum ve kuruluşta yapılan yanlışlıklar gibi Enerjisa da bilmeyerek, yanlış yapabilir. Bunu anlamak ve kabul mümkündür.

Kabul edilmeyecek durum ise, yanlışı yapan kurumun bu yanlışını düzeltmemesi veya muhatabına zorluk çıkarmasıdır.

Umuyor ve inanıyoruz ki, Enerjisa, bu yanlışının farkına varacak ve ivedilikle yaptığı yanlışı düzeltecektir.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI