Fikret Yeni’nin yeri sağlam - HÜSEYİN GÜL

18 Ocak 2018 Perşembe 15:09

Bir süre önce, “AK Parti, Fikret Yeni ve Adana” başlıklı yazımda, İl Başkanı Av. Fikret Yeni’nin, partinin başında kalması gerektiğini somut örnekleriyle dile getirmiştim. Okuyucalarımız hatırlayacaktır.

Aradan geçen kısa zaman, kaleme aldığımız öngörüleri haklı çıkarmaya yetti. Sağlam kaynaklardan edindiğim bilgilere göre, AK Parti Adana İl Başkanı Sayın Fikret Yeni’nin, Şubat ayı içinde yapılacak il kongresinde, yeniden il başkanlığına seçileceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Hukuk alanındaki bilgi ve deneyimi bir yana, 4 yıllık il başkanlığı süresince siyaset arenasında da kendini ispatlayan Başkan Yeni, partisinin genel merkeziyle kurduğu sağlam diyaloglarla, Adana’ya birçok yatırımın gelmesini sağlamıştır. Teşkilatlarla, milletvekilleriyle uyum içinde parti çalışmalarını yürüten Fikret Yeni’nin aslında en büyük başarısı, partili partisiz vatandaşlarımızla hiçbir ayrım gözetmeksizin ilgilenmiş, onların derdine çare bulmanın peşinde koşmuştur. Fikret Yeni, işte bu yönüyle, partisininn adını kamuoyunda hep diri tutmuş, AK Parti’yi Adana’da sürekli konuşturmuştur. Adanalı vatandaşlarımız, AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni’yi tevazu sahibi olarak tanıdı, sevdi. Çünkü onların acılarında da mutlu günlerinde de Fikret Yeni hep yanlarında oldu.

Elbette, AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni’nin Adanalıyla kurduğu bu sıkı ilişkinin genel merkez yöneticileri de farkındadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın, kongreler öncesi vurguladığı “metal yorgunluğu”nun, Adana için pek geçerli olmadığını zaten ilçe kongrelerinde yaşadık gördük.  Birkaç ilçe dışında, AK Parti mevcut ilçe başkanlarıyla 2019 seçimlerine hazırlanacak.

AK Parti Adana’da 2019 seçimlerine hazırlanırken, il teşkilatının başında da mevcut başkan Fikret Yeni yerini koruyacak ve 4 yıllık görev süresinde olduğu gibi, teşkilatları bir orkestra şefinin titizliğinde yönetecek. Ve şimdiden söyleyebiliriz ki, AK Parti 2019’da hem yerel, hem milletvekili hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, birinci parti olacak.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI